Plátci DPH, pozor! Chcete snížit daně?

Kupte si vůz v AAA AUTO!

Pokud si do konce prosince koupíte v kterémkoliv z autocenter AAA AUTO vůz pro vaši firmu, získáte zajímavý odpočet DPH za celý účetní rok.

U prodejců nových aut už možná se sháněním vozů neuspějete. Mnoho zajímavých nových modelů je totiž do konce roku vyprodaných.

My v AAA AUTO ale pro vás máme širokou nabídku užitkových vozů s možností odpočtu DPH – a každý den pro vás vykupujeme další.

Jaké konkrétní vozy pro podnikatele (nejenom plátce DPH) máme v nabídce?

 

Čekají na vás kvalitní praktické vozy pick-up, dodávky, mikrobusy či minibusy. A to vše skladem!

Odpočet DPH můžete uplatnit i u osobních automobilů z naší nabídky. Ostatně daň si dnes můžete díky novele zákona o DPH odečíst od jakéhokoliv vozidla. A dokonce už do něj nemusíte montovat žádnou přepážku za zadní sedadla, která byla dříve povinná. I toto novela o DPH zrušila.

Prohlédněte si kompletní nabídku užitkových vozů na našem webu. Svoji poptávku nám také můžete napsat a naši prodejci vás sami zkontaktují. Pro další informace můžete také volat na bezplatnou infolinku 800 110 800.

Ojetý vůz s odpočtem DPH si může koupit každý motorista

 

Kdo může využít odpočtu DPH u ojetých vozů?

Ojetý vůz s odpočtem DPH si může v AAA AUTO koupit jakákoliv firma nebo podnikatel, který splňuje tyto tři podmínky:
  • je registrovaný jako plátce DPH na příslušném finančním úřadě;
  • vozidlo je pořízeno výhradně pro účely podnikání (pokud je vozidlo zčásti užíváno i k soukromým účelům, může být odpočet DPH také pouze částečný);
  • vozidlo je účetně zahrnuto ve firemním majetku.
Jak odpočet DPH probíhá?

Zákazník vždy za vůz zaplatí plnou cenu, tedy včetně DPH, a následně si uplatní odpočet DPH v daňovém přiznání. Stát mu poté vrátí DPH na účet. Při koupi vozu formou finančního leasingu pak musí být ve smlouvě výslovně uvedeno, že vůz bude nájemcem po uplynutí splácení odkoupen. Pokud by tam toto ustanovení nebylo, odečítalo by se DPH průběžně z jednotlivých splátek.

Jak se řeší u vozů s odpočtem DPH pojištění?

Zákazník si může auto s odpočtem DPH pojistit také jen na cenu bez DPH, čímž zaplatí nižší pojistné.

Musí mít každý vůz s odpočtem DPH, tedy tzv. N1, mřížku za zadními sedadly a zatmavená zadní skla?

K 1. dubnu 2009 byla v novele zákona o DPH tato povinnost zrušena. Pokud však kupujete starší vůz, který již mřížku a další úpravy předepsané pro kategorii N1 má, můžete na dopravním inspektorátu požádat o přestavbu zpět na osobní vůz kategorie M1. Do té doby, než bude tato změna zapsána v technickém průkazu, nesmíte mřížku odstranit, jinak by vám v případě policejní kontroly hrozila pokuta.

Co mám dělat, když se mi v nabídce AAA AUTO líbí vůz s odpočtem DPH, ale chci s ním jezdit jako soukromá osoba, tedy neplátce DPH?

Pak za vůz zaplatíte plnou cenu včetně DPH a při dalším prodeji ho budete prodávat znovu za plnou cenu, tedy jako běžný osobní automobil.


Chcete více informací? Volejte zdarma 800 110 800 nebo nám napište.

 


800 110 800 Volejte denně 8:00 - 21:00
  • Garáž
  • Upozornění 0
  • Hledat
Více

Tým AAA AUTO Tým AAA AUTO

Dobrý den , potřebujete poradit s výběrem auta? Nechte nám na sebe kontakt a my vám zavoláme zpět.

nebo volejte rovnou 800 110 800