Tiskové zprávy

2008 | 2009 | 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018

Q1 | Q2 | Q3 | Q4

2018

1 2 3 4  >
AAA AUTO podporuje spolu s Dětskou dopravní nadací bezpečnost na silnicích
21. květen 2018
AAA AUTO podporuje spolu s Dětskou dopravní nadací bezpečnost na silnicích
Praha 21. května 2018 – Společnost AURES Holdings je prostřednictvím své značky AAA AUTO dlouholetým sponzorem Dětské dopravní nadace, která podporuje sirotky obětí dopravních nehod. Společně se stali partnerem projektu Nebouram.cz, kde si účastníci mohou moderní formou online testů ověřit kvalitu svých znalostí z oblasti silničního provozu a současně jsou motivováni k tomu, aby své vědomosti dále prohlubovali. Projekt v současnosti má již 5000 účastníků a poběží až do konce letošního roku.

Karolína Topolová získala za úspěchy Mototechny ocenění Marketér roku 2017
18. květen 2018
Karolína Topolová získala za úspěchy Mototechny ocenění Marketér roku 2017
Praha, 18. května 2018 – Prezidium České marketingové společnosti vyhlašuje každoročně soutěž Marketér roku, jejímž cílem je výběr osobností, které se podílejí na úspěšném rozvoji vlastní firmy či instituce, i na rozvoji marketingu všeobecně. Marketérem roku za rok 2017 se včera stala generální ředitelka skupiny AURES Holdings se značkou Mototechna, která jako první využila mezery na trhu a poptávku zákazníků po zánovních automobilech dokázala využít pro vybudování zcela nového segmentu v rámci skupiny autocenter AAA AUTO.

U českých maminek nejrychleji stoupá zájem o vozy MPV, bodují i kombi a SUV
11. květen 2018
U českých maminek nejrychleji stoupá zájem o vozy MPV, bodují i kombi a SUV
Praha 11. května 2018 – V AAA AUTO tvoří ženy téměř 30 % zákazníků a z nich téměř polovina tvoří specifickou skupinu matky. Podle nejnovějších statistik AAA AUTO, zveřejněné u příležitosti Dne matek, který letos připadá na tuto neděli (13.5.), se v populaci maminek - řidiček těší největší oblibě benzinové automobily s manuální převodovkou v provedení kombi, MPV a SUV.

Národní registry se stavy tachometrů nestačí. Bez celounijního řešení to nepůjde
9. květen 2018
Národní registry se stavy tachometrů nestačí. Bez celounijního řešení to nepůjde
Praha, 9. května 2018 – Výbor pro dopravu a cestovní ruch Evropského parlamentu vydal zprávu, ve které upozorňuje na alarmující stav obchodu se stočenými automobily. Vybudování národních registrů stavu tachometrů, který například v České republice stále chybí, je podle něho základním prvkem, který je potřeba dále rozšířit na celou Evropskou unii a vytvořit tak mezinárodní databázi. Tímto opatřením však europoslanci z výboru nekončí.

Ojeté kabriolety jsou po slunečném dubnu opět horkým zbožím
7. květen 2018
Ojeté kabriolety jsou po slunečném dubnu opět horkým zbožím
Nejen ve Středomoří, ale už i mezi Čechy patří léto a auto bez střechy neodmyslitelně k sobě. Letos dal poptávce po kabrioletech mimořádný impuls překotný nástup teplého počasí v druhé polovině dubna. Největší prodejce ojetých aut ve střední a východní AURES Holdings díky němu za první čtyři měsíce letošního roku eviduje jen v České republice padesát prodaných vozů typu kabriolet, což představuje meziroční nárůst o téměř 40 procent.

Teplý duben naplno rozjel trh ojetých vozů, jejich ceny mírně klesly
3. květen 2018
Teplý duben naplno rozjel trh ojetých vozů, jejich ceny mírně klesly
Praha 3. května 2018 – S nástupem hlavní prodejní sezóny ojetých automobilů zaznamenal trh mírný pokles nabídkových cen. Ve všech regionech České republiky bylo v dubnu zákazníkům nabídnuto celkem 108 786 aut. Vyplynulo to ze statistiky AAA AUTO, která kontinuálně monitoruje trh ojetých vozů v celé střední Evropě. Typicky byla cena v Česku nabízeného vozu 135 000 Kč, což pro zákazníka oproti březnu představovalo úsporu 4 000 Kč. Nabízené vozy ovšem také mírně zestárly, a to na 9,7 roku. Typický nájezd inzerovaného auta byl 160 000 kilometrů, tedy meziměsíčně také o něco vyšší.

Díky umělé inteligenci se zákazníci dostanou k autu svých snů
27. duben 2018
Díky umělé inteligenci se zákazníci dostanou k autu svých snů
Praha, 26. 4. 2018 – V Brně mají rádi bílé Octavie, ostravští zákazníci se pídí po hatchbacích s benzínovým motorem a SUV se překvapivě prodá spíše v Praze než na Vysočině. Vyplývá to z prvních dat zbrusu nové aplikace, kterou pro potřeby AAA Auto vyvinula inovativní laboratoř AuresLab v čele se Stanislavem Gálikem. Aplikace Stock Allocation, jež nemá v Evropě obdoby, mapuje nákupní chování zákazníků, kteří si přicházejí pro ojetý vůz nebo jej nabízejí k prodeji. Dokáže tak řídit přesun skladových zásob vozů tam, kde je po nich největší poptávka. Zaručuje tak optimální rozdělení aut podle aktuální poptávky v místě prodeje. V praxi to znamená, že AAA Auto prodá více než 50 % všech aut na úplně jiné pobočce, než je vykoupí.

Brněnské AAA AUTO na Černovické je v běžném provozu i při uzavírce mostu
27. duben 2018
Brněnské AAA AUTO na Černovické je v běžném provozu i při uzavírce mostu
Brno, 27. dubna 2018 – Pobočka největšího tuzemského prodejce ojetých vozů AAA AUTO v Brně poskytuje kompletní servis pro zákazníky včetně výkupu a prodeje vozů i po dobu uzavírky mostu z Černovické přes Olomouckou ulici. Příjezd na pobočku není nijak omezen.

Zánovní vozy meziročně drží cenu, nájezd je přitom znatelně nižší
24. duben 2018
Zánovní vozy meziročně drží cenu, nájezd je přitom znatelně nižší
Praha 24. dubna 2018 – Trh zánovních ojetých vozů v zemích, kde působí znovuobnovená značka Mototechna, nabídl v meziročním srovnání za první čtvrtletí více vozů s rapidně nižším nájezdem a stejnou cenou jako ve stejném období vloni. V České republice a na Slovensku vévodí mezi zánovními vozy domácí značka Škoda, v Maďarsku a Polsku je to Opel. Vyplynulo to z kontinuálního sledování trhu, které provedla společnost Mototechna, patřící do skupiny AURES Holdings.

Téměř polovina Čechů si po škodovce koupí opět škodovku, Maďaři spíš Suzuki
18. duben 2018
Téměř polovina Čechů si po škodovce koupí opět škodovku, Maďaři spíš Suzuki
Praha, 18. 4. 2018 – Průměrná věrnost značce se v českých autocentrech AAA AUTO v loňském roce pohybovala mírně pod 30 %. To bylo nejvíce ze všech čtyř zemí, kde firma působí. Nejméně věrní značce jsou Poláci. Stejnou značku auta si zde koupilo pouze 14 % zákazníků.

 

Síť autocenter ojetých vozů AAA AUTO působí na trhu již 26 let. Zahrnuje více než 40 poboček v České republice, na Slovensku, v Polsku a v Maďarsku. Je součástí skupiny AAA AUTO International, (od 1. 3. 2018 ponese skupina název AURES Holdings), kterou vlastní britsko-polský investiční fond Abris Capital Partners. Za dobu své existence společnost obsloužila již přes 2 miliony zákazníků. V roce 2017 prodala 75 400 vozů a je tak z hlediska počtu zobchodovaných automobilů jedním z největších prodejců ojetých aut ve střední a východní Evropě. Nabízí také zánovní vozy pod obnovenou značkou Mototechna. Společnost se pravidelně umisťuje v žebříčcích CZECH TOP 100 a Českých 100 nejlepších. Pro rok 2017 a 2018 se stala i držitelem prestižního ocenění Superbrands a umístila se na 2. místě v celoevropské soutěži European Business Awards 2016/2017. Značky AAA AUTO a Mototechna jsou oficiálním partnerem české nejvyšší fotbalové soutěže – HET ligy. 



Vyhledávejte stisknutím klávesy Enter.
800 110 800denně od 8:00 do 21:00
Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Více informací