Tiskové zprávy

2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018

Q1 | Q2 | Q3 | Q4

2018

1 2 3 4 5 6 7 8 9  >
Zánovních vozů za první tři čtvrtletí na českém trhu výrazně přibylo
18. říjen 2018
Zánovních vozů za první tři čtvrtletí na českém trhu výrazně přibylo
Praha, 18. října 2018 – Trh zánovních ojetých vozů nabídl během třech čtvrtletí letošního roku celkem 51 014 aut, jejichž cena byla nejčastěji 475 tisíc korun, nejčastější průměrné stáří se stabilizovalo na 0,7 roku a nejčastější průměrný nájezd klesl na 11 838 kilometrů. V meziročním srovnání se tak trh zánovních ojetých automobilů zvětšil o 11,4 %. Vyplynulo to z kontinuálního sledování trhu nabízených ojetých automobilů, které provádí společnost AAA AUTO.

Firmám, které chtějí jezdit, ale nemít závazky, nově pomůže Fleet Hero
16. říjen 2018
Firmám, které chtějí jezdit, ale nemít závazky, nově pomůže Fleet Hero
Praha, 16. října 2018 - Firmám, které potřebují pro svoje podnikání auta, ale nechtějí si je kupovat, svítá nová naděje. Inovační laboratoř AuresLab ze skupiny AURES Holdings přichází se službou Fleet Hero, jež jim umožní si na krátkou dobu auto půjčit, aniž by se o něj musely jakkoliv starat. Nová služba tak reaguje na trend, kdy firmy nechtějí auta vlastnit. Dosud si přitom mohly pro založení nebo doplnění svého vozového parku vybrat pouze z operativního leasingu nebo autopůjčovny.

AAA AUTO letos čeká historické prodeje, příští rok cílí na padesát poboček
10. říjen 2018
AAA AUTO letos čeká historické prodeje, příští rok cílí na padesát poboček
Praha, 10. října 2018 - Síť autocenter AAA AUTO, provozovaná skupinou AURES Holdings, letos za první tři čtvrtletí prodala 64 000 vozů a s celkovými letošními prodeji plánovanými na úrovni 84 000 aut měla by bez problémů překonat svůj deset let starý celoroční rekord. V příštím roce bude prodejní cíl ještě ambicióznější. Pomoct by k němu mělo rozšíření pobočkové sítě ze stávajících 45 autocenter na 50 a další zavádění inovací.

Novou tváří a hlasem značky Mototechna se stala herečka a šansoniérka Chantal Poullain
10. říjen 2018
Novou tváří a hlasem značky Mototechna se stala herečka a šansoniérka Chantal Poullain
Praha, 10. října 2018 – Značka Mototechna, která patří do skupiny AURES Holdings a zabývá se prodejem zánovních a referenčních vozů, využívá k marketingovým účelům nejednu známou osobnost. S auty z Mototechny jezdí například tenistky Karolína a Kristýna Plíškové, módní návrhář Osmany Laffita, fotbalista Patrik Schick anebo herec Václav Vydra. Novou tváří se dnešním dnem stala i herečka a šansoniérka francouzského původu Chantal Poullain.

Karel Kašák rozvážel jídlo potřebným s dodávkou zapůjčenou z AAA AUTO
8. říjen 2018
Karel Kašák rozvážel jídlo potřebným s dodávkou zapůjčenou z AAA AUTO
Známý moderátor Karel Kašák se rozhodl pomoci, usedl za volant dodávky a pod patronátem Potravinové banky Praha a Středočeský kraj rozvážel jídlo potřebným. Sám moderátor neměl nejjednodušší start do života a dobře ví, že jídlo není samozřejmostí. I to ho motivovalo přijmout nabídku a dát si pořádně do těla při nakládání krabic s potravinami a řídit Fiat Ducato, které zapůjčila České potravinové bance Praha a Středočeský kraj síť autocenter AAA AUTO.

Za první tři čtvrtletí bylo na českém trhu k dispozici 680 tisíc ojetých vozů
5. říjen 2018
Za první tři čtvrtletí bylo na českém trhu k dispozici 680 tisíc ojetých vozů
Praha, 5. října 2018 – Trh s ojetými vozy nabídl zákazníkům během třech čtvrtletí letošního roku celkem 687 277 ojetých vozů, jejichž cena byla nejčastěji 130 tisíc korun, nejčastější průměrné stáří se stabilizovalo na 9,6 roku a nájezd dosáhl 153 236 najetých kilometrů. Oproti stejnému období loni se tak trh ojetin zvětšil o 12 %. Vyplynulo to z kontinuálního sledování trhu nabízených ojetých automobilů, které provádí společnost AAA AUTO.

Pro Toyotu Auris již jen do autobazaru
4. říjen 2018
Pro Toyotu Auris již jen do autobazaru
Praha, 4. října 2018 – Po dvou generacích se japonská automobilka Toyota v Evropě loučí s modelem nižší střední třídy Auris. U kompaktních hatchbacků a kombi nástupnické řady, kterou představuje na dnes pro veřejnost otevřeném autosalonu v Paříži, se Toyota vrátila k staronovému, osvědčenému jménu Corolla.

Od pondělka platí zákaz manipulace s tachometrem, trh na změnu čekal 15 let
27. září 2018
Od pondělka platí zákaz manipulace s tachometrem, trh na změnu čekal 15 let
Praha, 27. září 2018 – V boji proti stáčení tachometrů od pondělka značně přituhne. Od 1. října bude platit novela zákona, která zakazuje manipulaci s tachometrem pod pokutou 500 000 korun. Za posledních 15 let, kdy obchodníci na tento podvod upozorňují, je to poprvé, kdy zákon jasně označil manipulaci se stavem najetých kilometrů za nelegální praktiku. Spolu s podrobnější kontrolou stavů tachometrů na STK a veřejně přístupnou databází najetých kilometrů ministerstva dopravy, kde nyní stačí pro získání historie vozu znát jen VIN, je to během krátké doby další z důležitých kroků ke zvýšení transparentnosti trhu ojetin. Poslední dva kroky – národní databáze stavů tachometrů a její zapojení do celoevropské výměny dat – jsou však zatím před námi.

Rychlý růst prodejů nových aut na alternativní pohony začíná měnit trh ojetin
25. září 2018
Rychlý růst prodejů nových aut na alternativní pohony začíná měnit trh ojetin
Stejně jako na trhu zcela nových vozů i na tom ojetinovém prodeje aut s netradičními pohony rostou již pár let v řadě. Počáteční ostych zákazníků začala střídat důvěra, dokonce až věrnost. Ti, kdo si zvykli třeba na stlačený zemní plyn, se ho neradi vzdávají a při obměně vozového parku volí opakovaně vůz na CNG. Zlomem pro tuzemský sekundární trh alternativních pohonů by mohly být nové elektrické vozy Škoda

Malé vozy jdou na dračku, v srpnu a září se jich prodalo rekordní množství
21. září 2018
Malé vozy jdou na dračku, v srpnu a září se jich prodalo rekordní množství
Praha 21. září 2018 – Přestože poslední roky roste nejvyšší tempem poptávka po větších vozech jako MPV, kombi nebo SUV, v srpnu a září v AAA AUTO rapidně vzrostl zájem také o malé vozy. Prodalo je jich nejvíce za posledních pět let. Zákazníci jsou do malého vozu ochotni investovat v průměru 161 tisíc korun a rádi si připlatí za výbavu. Vyplynulo to ze statistik prodejce AAA AUTO za posledních 50 dní.

 

Síť autocenter ojetých vozů AAA AUTO působí na trhu již 26 let. Zahrnuje více než 40 poboček v České republice, na Slovensku, v Polsku a v Maďarsku. Je součástí skupiny AURES Holdings (do 28.2.2018 AAA Auto International), kterou vlastní britsko-polský investiční fond Abris Capital Partners. Za dobu své existence společnost obsloužila již přes 2 miliony zákazníků. V roce 2017 prodala 75 400 vozů a je tak z hlediska počtu zobchodovaných automobilů jedním z největších prodejců ojetých aut ve střední a východní Evropě. Nabízí také zánovní vozy pod obnovenou značkou Mototechna. Společnost se pravidelně umisťuje v žebříčcích CZECH TOP 100 a Českých 100 nejlepších. Pro rok 2017 a 2018 se stala i držitelem prestižního ocenění Superbrands a umístila se na 2. místě v celoevropské soutěži European Business Awards 2016/2017. Značky AAA AUTO a Mototechna jsou oficiálním partnerem české nejvyšší fotbalové soutěže – Fortuna ligy. 800 110 800 Volejte denně 8:00 - 21:00
Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Více informací