800 110 800 Volejte denně 8:00 - 21:00
 • Garáž
 • Upozornění 0
 • Hledat
Více

Opel Zafira, 2007

1.6 CNG ecoFlex, 7 míst, servisní knížka, Aut. klimatizace, posilovač řízení, Park. senzory, navigace, Aut. klimatizace, Tempomat, Park. senzory

Technické parametry

Rok uvedení do provozu2007
Tachometr184 468 km
Motor1.6 CNG ecoFlex, 69kW
Převodovka5 stupňů
Barvašedá-metalíza
STKPlatná STK
KaroserieRodinné vozy
PalivoCNG
Míst k sezení7 míst
Emisní normaEURO4
Historie Po prvním majiteli, Servisní knížka


Výbava vozu


Přednosti vozu

Alternativní pohon CNG, 7- míst k sezení, kompletní sada klíčů, Navigace, doložena servisní knížka, kompletní sada klíčů.

Chci více informací o voze

Financování

Řekněte nám Vaši představu o financování
a my Vám nabídneme vhodný vůz

 • Výše úvěru
 • Kontaktní údaje
Měsíční splátka od 340 + 2 splátky zpět
Pokračovat
Celková doba financování je místo 48 měsíců 50.
V případě využití financování s vybranými úvěrovými společnostmi klient obdrží 2 splátky zpět.

Partneři

 • MONETA
 • HOME CREDIT
 • ESSOX
 • Hello Bank
 • AUTOLEASING
 • EXPOBANK

 

Získejte lepší podmínky financování než v bance

 • Snadno, rychle, výhodně
 • Financujeme všechny vozy bez omezení roku výroby
 • Akontace od 0%
 • Doba splácení až 96 měsíců
 • Splátky přizpůsobíme vašemu rozpočtu
 • Ihned se stáváte majitelem auta

Společnost AAA AUTO poskytuje na tento vůz doživotní záruku na legální původ. V systému Autogarance Carlife není dostatek záznamů pro jednoznačné posouzení stavu tachometru, dle skutečného stavu vozidla (míra opotřebení interiéru a technických částí vozu) je možné, že stav tachometru neodpovídá skutečnému nájezdu. Stav tachometru není garantován.

+ Prověrka vozu

Recenze

Opel Zafira (2005–2011)

Celkové hodnocení

Proč koupit

Dobrý vnitřní prostor , Prověřená technika, Skvělá variabilita interiéru, Komfortní sedadla, Dobré jízdní vlastnosti

Úvodem

Druhá generace Opelu Zafira přišla na trh v roce 2005 a navázala na úspěchy předchozího provedení. Opět si zákazníky získala svým velmi prostorným a variabilním interiérem, tentokrát s podstatně kvalitnějším a hodnotnějším provedením. Zafira také dostala nový, atraktivní design, který působí dynamicky a elegantně zároveň. I proto je Zafira i na trhu ojetých automobilů velmi populárním kompaktním MPV. I po příchodu nové generace v roce 2011 tak zůstala druhá generace v prodeji jako levnější alternativa.
 
Oproti předchozí generaci zůstaly zachovány prakticky všechny kladné vlastnosti a v řadě oblastí došlo k výrazným zlepšením. Drobným ústupkem jsou jen větší rozměry a hmotnost auta, se kterými se hůře vyrovnávají základní pohonné jednotky. Menší je také trvanlivost některých podvozkových komponent. Zafira opět těží především z prostorného interiéru s variabilním uspořádáním. Je tu nová generace systému Flex 7, která dovoluje ještě snazší manipulaci se zadní řadou sedadel. Opět platí, že složená do podlahy nezabírají sedadla vůbec cenné místo v zavazadlovém prostoru, jeho objem dokonce mezigeneračně narostl a druhá Zafira spolkne neuvěřitelných 645 litrů. To po rozložení zadní řady sedadel zbývá pro zavazadla jen symbolických 140 litrů, na druhou stranu nedostatkem místa tu tentokrát nebudou strádat ani dospělí cestující. Druhým extrémem je možnost sklopení všech sedadel a odklopení přední řady vpřed (vyjímat sedadla nejdou), pak Zafira převeze velmi slušných 1820 litrů nákladu. Celkově je interiér velmi vzdušný, pochvalu si opět zaslouží pohodlná sedadla a dostatek místa ve všech směrech. 
 
I druhá generace Zafiry se chlubí velmi jistými jízdními vlastnostmi, opět patří ke špičce ve třídě. Příkladné je držení stopy i v prudce projížděných zatáčkách, jen je nutné počítat s mírnějším náklonem daným vyšší stavbou auta. Ještě lepší svezení nabídnou modely vybavené příplatkovým nastavitelným adaptivním podvozkem IDS Plus. Opět platí, že výborné jízdní vlastnosti nejsou vykoupeny nepohodlím, naopak, Zafira je nadále velmi komfortní auto.
 
Paleta motorů zůstala v principu podobná té z první generace, celkově je však výrazně širší a modernější. Upřímně, základní agregáty jsou ovšem na větší a výrazně těžší Zafiru přece jenom slabší. Motor 1,6 nejprve dostal výkon 77 kW, teprve novější provedení s 85 kW lze považovat za dostatečné. Existuje i varianta s pohonem na CNG, ta však disponuje jen 69 kW.  Dalším stupněm je osmnáctistovka s výkonem slušných 103 kW. Pak následuje přeplňovaná šestnáctistovka s pohonem na CNG a výkonem 110 kW. Shodný výkon nabízí i motor 2,2 litru, který je ovšem už docela žíznivý. To platí i pro další agregáty – dvojici přeplňovaných dvoulitrů. Slabší má 147 kW, silnější, montovaný do provedení OPC, pak 177 kW. U něj lze vyšší spotřebu omluvit. Turbodiesely zastupují především jednotky 1,7 CTDi o výkonu 81 nebo 92 kW. Silnější provedení je určitě vhodnější volbou. Agregát 1,9 CDTi můžeme dle věku potkat v Zafiře hned ve třech výkonových stupních. Základní se 74 kW je na relativně velké auto slabší, verze s 88 kW zase nijak nevynikne nad modernějším 1,7 a jen nejsilnější provedení se 110 kW přináší něco navíc. Menší 1,7 CDTi je však spolehlivější. 

Výbava

Opel Zafira opět dostal už od základu zajímavou výbavu, navíc není obtížné narazit na automobily s řadou nadstandardních prvků. Klimatizace byla standardní součástí až druhého stupně výbavy, avšak většina vozů ji má. V příplatkových prvcích se nacházely speciality jako třeba panoramatická střecha nebo bi-xenonové světlomety. 

Design

Druhá generace Opelu Zafira dostala atraktivnější, sportovněji střižený kabát. Opět však platí, že autu nechybí ani velká dávka elegance a tvary jsou velmi nadčasové. Zafira tak vypadá stále velmi dobře. Podobné to je v interiéru, který se tentokrát dočkal kvalitních materiálů a odpovídajícího zpracování. 

Spotřeba

Spotřeba motorů Zafiry může být vcelku příznivá, ovšem chce to vybrat si správný agregát. Úsporné budou především vznětové motory, o tom není pochyb. U zážehových paradoxně moc neuspoří nejslabší verze, které mají s autem dost práce a vyšší spotřebu mají také přeplňované dvoulitry a agregát 2,2 litru. Naopak zajímavou úspornou variantou mohou být modely s pohonem na CNG. 

Jízdní vlastnosti

I druhá generace Opelu Zafira se může chlubit velmi dobrými jízdními vlastnostmi. V zatáčkách se sice MPV trochu naklání, ale to je vzhledem k jeho vyšší stavbě logické. Stopu však drží velmi dobře a řidiče poslouchá. Situaci navíc ještě dovede vylepšit podvozek IDS Plus s ruční volbou jízdního režimu. 

Bezpečnost

V oblasti bezpečnosti došlo u Opelu Zafira asi k největšímu mezigeneračnímu skoku. V nárazových testech Euro NCAP totiž získala druhá generace v roce 2005 plný počet pěti hvězdiček. To je oproti předchozímu tříhvězdičkovému hodnocení výrazný pokrok. Dán je nejen bohatší bezpečnostní výbavou, ale také pochopitelně vylepšenou konstrukcí auta. 

Praktičnost

Zafira opět těží především z prostorného interiéru s variabilním uspořádáním. Je tu nová generace systému Flex 7. Opět platí, že složená do podlahy sedadla vůbec nezabírají cenné místo v zavazadlovém prostoru, jeho objem dokonce mezigeneračně narostl a druhá Zafira spolkne neuvěřitelných 645 litrů. To po rozložení zadní řady sedadel zbývá pro zavazadla jen symbolických 140 litrů, na druhou stranu nedostatkem místa tu tentokrát nebudou strádat ani dospělí cestující. Druhým extrémem je možnost sklopení všech sedadel a odklopení přední řady vpřed (vyjímat sedadla nejdou), pak Zafira převeze velmi slušných 1820 litrů nákladu.  

Komfort

I druhá generace Zafiry disponuje velmi dobrým komfortem. Ten je opět dán vzdušným interiérem s dostatkem místa a tentokrát i kvalitními použitými materiály a odpovídajícím zpracováním. I tlumení nerovností Zafira opět zvládá s grácií. 

Provozní náklady

Provozní náklady u Zafiry budou nadále velmi přijatelné. V případě, že vyberete vhodný motor, nečekají vás přehnané výdaje za palivo a i ceny náhradních dílů a servisních úkonů jsou vcelku příznivé. Jen je potřeba počítat s menší trvanlivostí některých komponent. 

+ Pokračovat ve čtení
 • Koupě vozu
 • Prodej vozu
 • Financování

Proč koupit vůz v AAA AUTO?

až 10 000 Prověřených vozůAž 10 000 prověřených vozů
Poskytujeme doživotní záruku na legální původ vozu Poskytujeme doživotní záruku na legální původ vozu
Kontrola najetých kilometrů Kontrola najetých kilometrů
Prodloužená záruka Carlife na mechanický stav vozu až 36 měsíců Prodloužená záruka Carlife na mechanický stav vozu až 36 měsíců
Auto Vám přivezeme na Vaši nejbližší pobočku Auto Vám přivezeme na Vaši nejbližší pobočku

Proč prodat vůz v AAA AUTO?

Peníze ihned a v hotovosti Peníze ihned a v hotovosti
Výhodný komisní prodej Výhodný komisní prodej
Transparentní a férové ocenění Transparentní a férové ocenění
Dostanete nejvýhodnější cenu na trhu Dostanete nejvýhodnější cenu na trhu
Administrativu vyřídíme za vás Administrativu vyřídíme za vás
Přebíráme garance za váš vůz Přebíráme garance za váš vůz

Proč financovat vůz v AAA AUTO?

Snadno, rychle, výhodně Snadno, rychle, výhodně
Financujeme všechny vozy bez omezení roku výroby Financujeme všechny vozy bez omezení roku výroby
Akontace od 0% Akontace od 0%
Doba splácení až 96 měsíců Doba splácení až 96 měsíců
Splátky přizpůsobíme vašemu rozpočtu Splátky přizpůsobíme vašemu rozpočtu
Ihned se stáváte majitelem auta Ihned se stáváte majitelem auta


Zavřít

Opel Zafira 2007

1.6 CNG ecoFlex, 7 míst, servisní knížka, Aut. klimatizace, posilovač řízení, Park. senzory, navigace, Aut. klimatizace, Tempomat, Park. senzory
Cena: 80 000 Kč

Tým AAA AUTO Tým AAA AUTO

Dobrý den , potřebujete poradit s výběrem auta? Nechte nám na sebe kontakt a my vám zavoláme zpět.

nebo volejte rovnou 800 110 800