TN.cz: Rozhovor s šéfkou AURES Holdings Karolínou Topolovou

Karolína Topolová, generální ředitelka a předsedkyně představenstva skupiny AURES Holdings, odpovídala na dotazy v on-line chatu na TN.cz:

 

Zdravim a gratuluji! Vcera jsem vam osibne fandil, kdyz jste prebirala oceneni manazerky roku. Jake to je byt nejvyse postavenou zeny v automobilovem prumyslu?
gandalf
 
Dobrý den, moc děkuji:-) Jsem ráda, že se mi podařilo zlomit mýtus, že svět automobilů není jen pro muže. A doufám, že mohu inspirovat i další ženy k tomu, aby se nebály jít za svým snem. S odhodláním, pílí a pracovním nasazením se dá uspět i v na první pohled nemyslitelné oblasti:-)
10:05
 
 
Dobrý den, slyšel jsem, že prodáváte i veterány, je to pravda? O jaká auta je zájem?Tonda
tonda
 
Hezký den, ano, je to pravda. Již téměř dva roky provozujeme značku Mototechna Classic. Pod touto značkou prodáváme youngtimery a klasické vozy. Obecně se dá říct, že je největší zájem o vozy bývalého sovětského bloku, které shodou okolností v dobách minulých prodával i tehdejší státní podnik Mototechna.
10:06
 
 
Kde všude máte pobočky?
Petr z Hor
 
V české republice máme v každém kraji alespoň jednu poboček. Aktuálně jsme tak na 23 místech a celkem u nás nabízíme přes 10 000 automobilů. Jinak působíme i na Slovensku, v Polsku a Maďarsku. Celkem ve čtyřech zemích provozujeme 57 poboček.
10:08
 
 
Dobrý den, paní Topolová, kamarád mi říkal, že prý měly áčka rekord v prodejích za rok? Vlastně ani nemám moc představu, kolik v rámci celé skupiny prodáte? Jsou to tisíce nebo desetitisíce? Díky za reakci, Radim, Přelouč
RADIM
 
Dobrý den, ano, je to tak. V roce 2019 se nám podařilo pokořit historický rekord v počtu prodaných vozů, a to i navzdory zpomalení v sektoru nových i ojetých automobilů. Konečné číslo činí 86 tisíc prodaných vozů, což je o 3 tisíce více než v roce 2018.
10:18
 
 
Zdravím paní Karolíno, chtěl bych se zeptat, jaká tři auta jsou nejprodávanější za rok 2019 v zemích, kde máte prodejny, díky, Blackie 39
BLACKIE 39
 
Dobrý den, v České republice a u našich východních sousedů, tedy na Slovensku, se jedná identicky o trojci Škoda Octavia, Škoda Fabia a VW Passat. V Polsku i Maďarsku je na prvním, respektive druhém místě Opel Astra a Ford Focus. Třetí příčku obsadila v Polsku Škoda Octavia, v Maďarsku Suzuki Swift.
10:19
 
 
Zdravím vás paní Topolová, doporučujete držet se jedné značky ojetého auta, když jsem s ní už 3x po sobě spokojený? Díky Lukeš, Svitavy
Radek Lukeš
 
Dobrý den, pane Lukeši. Co se týče značek, českou klasikou je tradičně Škoda nebo Volkswagen. Nebojte se ale dát šanci i jiným výrobcům než těm, na které jste po léta zvyklí. Dvouletý Hyundai i30 nebo Kia Ceed a pětiletá Octavia s podobným nájezdem mohou stát stejné peníze. Ale zatímco Octavii záruka právě končí a opravy si budete hradit ze svého, Hyundai ještě v tovární záruce tři roky bude. Kia má dokonce garanci sedmiletou, takže vás bude záruka v duchu uklidňovat ještě dlouhých pět let.
10:20
 
 
Když už si tu pročítám odpovědi, máte prosím paní ředitelko i statistiky, kolik lidí si kupuje manuála kolik automat? Díky, JH
JOHNYHH
 
Dobrý den, ano, i takové statistiky máme za uplynulý rok. Suverenitu si drží vozy s manuální převodovkou, které si v roce 2019 v síti AAA AUTO zakoupilo 83 % zákazníků. Vozy s automatickou převodovkou si ale výrazně polepšily, konkrétně o 13 %. V České republice si automat zvolilo o 7 % více zákazníků než v roce 2018, na Slovensku to bylo dokonce o 12 % více.
10:26
 
 
Pěkný den, paní ředitelko, reaguji na otázku pana Radima. Když o tom tak přemýšlím, počítáte si všechny zákazníky? Nebude letos třeba nějaké jubilejní číslo? Díky, Verča
ploutvicka
 
Dobrý den, při současném vývoji prodejů lze čekat, že síť autocenter AAA AUTO přivítá během letošního léta již svého dva a půl miliontého zákazníka. Těším se a chystáme pro tohoto zákazníka překvapení.
10:32
 
 
Paní ředitelko, vybírali jsme nedávno ojetinu (tedy v jiném autobazaru), ale při tom výběru mě napadlo, za jak dlouho se vlastně průměrně prodá auto v bazaru? Díky, Yvona 33
YVKA
 
Pěkný den, u leckterých ojetých aut se nevyplatí dlouho váhat. Mezi vozy, které z nabídky ojetých vozů mizí pravidelně s největší rychlostí, patří například čerstvý přírůstek mladoboleslavské automobilky Škoda Kamiq. Tento model vydrží průměrně na "place" pouhých 30 dní a je tak lídrem. Zajímavostí je třetí místo, které drží Dacia Dokker, osobní dodávka pro řemeslníky.
10:33
 
 
Paní Topolová, když mám omezený rozpočet, což je asi 180 tisíc a chci si koupit auto na takové běžné užívání, podle čeho se mám rozhodovat? Petra Brodská, Lučany
petulda
 
Hezký den, měla byste v klidu zhodnotit priority a zvážit všechna pro a proti. Primárně zvažte ÚČEL VYUŽITÍ VOZU. Naučte se šetřit na správných místech, nic neuspěchejte a vybírejte s rozvahou. To, co se může zdát na první pohled jako výhoda, se totiž časem vůbec nemusí vyplatit.
10:33
 
 
Paní Topolová je vhodné si kupovat auto teď před zimou anebo je lepší si koupit auto až na jaře. Děkuji S. Rakus.
SIMON RAKUS
 
Díky za dotaz. I když se to nemusí zdát, zimní období je pro nákup automobilu nejlepší. V chladném počasí lépe prověříte kupovaný automobil a vyzkoušíte, jak funguje v nejkritičtějším období.
10:35
 
 
Zdravím Karolíno, chci se zeptat, co tak nějak všechno bych měl zvážit když kupuju auťák? Myslím náklady navíc, díky Vláďa
lehoty
 
Dobrý den, pořizovací cenou investice do auta nekončí. Zkuste si spočítat, kolik vás bude konkrétní model stát průběžně. Vyplatí se auto, i co se týče částek za servis? Jaké jsou provozní náklady na palivo nebo pneumatiky? Na provozní výdaje má vliv mnoho faktorů a je dobré zjistit si o zamýšleném autě vše.
10:43
 
 
Jakou má výhodu koupit auto na splátky, není to jen vyhazování peněz? Díky za odpověď, Stuga33
STUGA33
 
Dobrý den, hlavní výhodou je, že delším splácením je možné získat podstatně modernější a bezpečnější automobil, který vydrží déle. Ušetřit se dá také výkupem starého auta u prodejce, kde kupujete novější automobil.
10:44
 
 
Zdravím, prodáváte i ojeté elektromobily? Jiří
JIRIKUS
 
Dobrý den, ano, každým rokem máme v nabídce více a více vozů s alternativními pohony, i když ty konvenční stále jasně dominují. Pořád je to spíše záležitost pro fanoušky moderních technologií. V minulém roce se jich mezi ojetinami k prodeji objevilo téměř čtyři a půl tisíce, což je zhruba o čtrnáct set více než v roce 2018.
10:45
 
 
Dobrý den, jaké auto je nejlepší na cestu hor? Chystám se s dětmi do Alp. Děkuji. Mirka
MIRUNA
 
Dobrý den, záleží samozřejmě na rozpočtu, který máte k dispozici. Na delší cestování je dobré vybírat spolehlivé vozy s přiměřenou spotřebou. Pokud máte děti malé, určitě by vůz měl mít systém Isofix pro uchycení sedaček. V chladnějším prostředí oceníte například automatické rozmrazování předního skla nebo vyhřívané sedačky. Nekupujte ale vůz do hor, pokud tam nežijete a jedete jen na pár dní v roce, to se nevyplatí. Když budete vybírat auto u nás, na každé pobočce Vám rádi s výběrem poradí vyškolení prodejci.
10:47
 
 
Dobry den, pani Topolova, moc blahopreji ke vcerejsimu uspechu v rámci TOP 25 zen. Jak takove umisteni hodnotite?
BOUDOVA
 
Dobrý den, děkuji:-) Ocenění vnímám to jako uznání dosavadní práce a osobní motivaci do dalších let. Utvrzujeme mě to v tom, že posouváme naši společnost správným směrem. Dávno nejsme jen obchodník s ojetými automobily. Naším cílem je komplexní řešení mobility pro naše zákazníky, proto nabízíme širokou škálu automobilů od zánovních až po investiční, pronajímáme vozy, ale i prodáváme software do dalších zemí jako je Jihoafrická republika nebo Kazachstán. I díky tomu jsme v uplynulém roce prodali 86 000 aut, což je nejvíce v naší osmadvacetileté historii.
10:48
 
 
Dobrý den, odkud nejvíce dovážíte auta? Josef
MIRUNA
 
Dobrý den, automobily v naší nabídce jsou převážně s českým původem. Máme tak možnost do detailu prověřit jejich historii a víme přesně, co nabízíme. U ojetin z ciziny je to vždy trochu složitější, ale díky naší síti prodejen a zkušenostem jsme schopni odhalit mnohé nešvary a podvody, proto dovážené automobily téměř nevykupujeme.
10:50
 
 
Dobrý den, odkud nejvíce dovážíte auta? Josef
jj
 
Dobrý den, ano, vypadá to, že dieselovému pohonu navzdory mnoha zprávám ještě zdaleka neodzvonilo. Jejich prodeje sice klesají, stále ale mají značný podíl na našich prodejích.
10:50
 
 
Kolik aut prodáte ročně? Iv
IV
 
Dobrý den, v loňském roce jsme v rámci celé skupiny AAA Auto prodali 86 tisíc aut, což je o 3 tisíce více než v roce 2018. Konkrétně v České republice to bylo 47 tisíc.
10:51
 
 
Má dnes ještě význam kupovat diesel? Varna
varna
 
Dobrý den, ano, vypadá to, že dieselovému pohonu navzdory mnoha zprávám ještě zdaleka neodzvonilo. Jejich prodeje sice klesají, stále ale mají značný podíl na našich prodejích.
10:51
 
 
Dobrý den, máte už novou Octavii? Petr
petris
 
Dobrý den, rozhodně se co nevidět se v naší nabídce objeví:-)
10:52
 
 
Dobrý den, paní Topolová, mám dotaz ohledně koupě jedné vzácné speciality. Je to možné v AAA Auto dohodnout? Děkuji. Jaromír
jara
 
Dobrý den, možné to je. V naší mezinárodní síti máme velmi často doslova automobilové poklady. Kontaktujte, prosím, naši zákaznickou linku 800 110 800, kde Vám kolegové rádi pomohou.
10:53
 
 
Jakých aut se u vás loni prodalo nejvíc? KO
KO
 
Dobrý den, tento údaj do značné míry souvisí s tím, co nabízí trh. V České republice je tradičně nejprodávanější Škoda a tak je tomu i u nás. Jsme dokonce hned druzí v pořadí co do počtu prodaných aut za mladoboleslavským výrobcem. Pokud jde o konkrétní modely, tak nejvíce se u nás prodávají Škoda Octavia, Fabia a Volkswagen Passat.
10:54
 
 
Venuje se vase firrma take nejake charite nebo jen vydelavate prachy??? dik
udo
 
Naše společnost je již téměř dvě dekáty partnerem Detské dopravní nadace, která pomáhá sirotkům obětí dopravních nehod. Nadaci věnujeme dvě koruny z každého prodaného vozu.
10:56
 
 
Dobrý den, prodáváte i luxusní limuzíny? Milan
MILAN VOUTA
 
Dobrý den, samozřejmě. V nabídce Mototechny najdete slušný výběr luxusních vozů. A pokud Vás aktuální nabídka neuspokojí, můžeme pro Vás vybraný vůz sehnat.
10:57
 
 
Kdyz spolupracujete s tolika znamimi jmeny koho si osobne vazite nejvic ???
natuzu
 
Cením si každé spolupráce, kterou jsme uzavřeli a ráda se vidím i s mnohými z těch, kteří s našimi značkami již nespolupracují. Musím říci, že jsem se za ty roky nesetkala snad s nikým, s kým by se dobře nespolupracovalo.
10:57
 
 
Zdravím, co by měl člověk udělat, když se chystá na prodej auta, aby zvýšil šance na lepší cenu. Děkuji. Robert
ROB
 
Dobrý den, určitě je dobré dát vůz do pořádku. Zkontrolujte tlumiče, obvodový řemen, žárovky. Vůz určitě důkladně vyčistěte z venku i zevnitř. Nejlepší je věnovat vozu dostatečnou péči po celou dobu, co s ním jezdíte. Tak můžete navýšit hodnotu vozu i o desítky tisíc.
10:58
 
 
86 tisic aut je slusny pocet aut... co kontroluji vasi lidi na vykupu?
bert
 
Při výkupním procesu naši technici kontrolují 107 parametrů a prověřují vůz ve všech dostupných registrech, abychom vyloučili vozy v exekuci, se stočeným tachometrem, falešným VIN, padělaným rokem výroby či po vážných dopravních nehodách. Díky automatizovaném systému a rozdělení jednotlivých činností mezi naše pracovníky během třiceti minut až hodiny víme o nabízeném automobilu naprosto vše a můžeme zákazníkovi nabídnout cenu nebo automobil odmítnout. Každý automobil, který jde do prodeje, je pečlivě vyčistěný. Kontrolujeme a doplňujeme základní tekutiny, aby zájemce o koupi mohl hned s automobilem rovnou odjet na delší cestu, třeba na dovolenou.
11:00
 
 
Zdravim, co je podle vas pro vase zakazniky dulezite, kdyz si chteji koupit auto? dikes
zuska
 
Dobrý den, u zákazníků nehraje první roli jen nízká cena vozu, ale důležitá je především bezpečnost. Řeší více stáří a kilometrový nájezd, proto se také stále častěji rozhodují pro zánovní automobily, které jsou trendem posledních několika let. V rozhodování také významně pomáhají široké možnosti financování v konkurenceschopných nabídkách u nových aut. Naší výhodou je, že si u nás zákazníci mohou automobil nejen vybrat, ale i pojistit či zafinancovat. Navíc při nákupu zánovního vozu mohou lidé oproti novému ušetřit až 40 % ceny.
11:01
 
 
Platí, že škodovky jsou v ČR předražené?
Karel Drobný
 
Škodovky si dlouhodobě drží vyšší cenu, která i s přibýváním najetých kilometrů a věkem neklesá tak rychle jako u jiných značek. Zákazníci si u této značky cení dlouholeté tradice a také široké sítě autorizovaných servisů.
11:02
 
 
jak hodnotite tu vasi inovacni laborator, kterou vede pan Galik?
zmoha
 
AuresLab je na trhu již druhým rokem a za tu dobu jsme spustili e-shop s ojetými vozy s měsíční zkušební dobou, prodej investičních vozů pod zančkou Mototechna Classic, nová sekce pro prodej aut na alternativní pohon Mototechna Eco Drive, střednědobý pronájem nových vozů pod značkou Mototechna Drive a spuštění carsharingu Fleet Hero, služby Try&Buy (možnost 30 dnů testovat vůz bez závazku ke koupi) či datově analytických aplikací Pricing App (Využití umělé inteligence při oceňování ojetých vozů) a Stock Allocation (Řízení skladových zásob vozů pomocí umělé inteligence).
11:03

Rozhovor si můžete přečíst také zde
800 110 800 Volejte denně 8:00 - 21:00
  • Garáž
  • Upozornění 0
  • Hledat

Tým AAA AUTO Tým AAA AUTO

Dobrý den , potřebujete poradit s výběrem auta? Nechte nám na sebe kontakt a my vám zavoláme zpět.

nebo volejte rovnou 800 110 800