Řečí peněz na ČRo PLUS: rozhovor s Karolínou Topolovou

„Nemáme legislativně ošetřené například emisní normy a i proto k nám proudí auta starší deseti let z ciziny,“ tvrdí šéfka Aures Holdings (AAA Auto a Mototechna) Karolína Topolová. Prodávají v průměru pětiletá až osmiletá auta a největší zájem je prý stále o Octavii Combi.

„Loni jsme prodali rekordních 83 tisíc aut a z toho více než 50 tisíc v Česku. Rostou i ceny prodávaných vozů, takže i profitabilitě se daří,“ pochvaluje si Karolína Topolová. Zatím se na trhu s ojetinami výrazněji neprojevil aktuální pokles trhu s novými vozy. Stále nové podvody Mezi nejznámější podvod patří přetočení tachometru, proti kterému nekompromisně postupují. Na trhu s ojetinami je totiž podle některých statistik téměř 40 % aut s přetočeným tachometrem.

„Je to fakt a není to jediný problém. Hodně se to týká vozů ze zahraničí. Určitě pomůže nová legislativa, která přetočení tachometru pokutuje až půl milionem korun. Určitě je bezpečné se při nákupu obrátit na prodejce, který vám dává záruku a garantuje původ vozu,“ radí Karlína Topolová. To, že trh s ojetinami v Česku je skutečně plný problémových vozů, prý dokazuje i počet aut, která odmítnou. „Je to 70 % vozů, které odmítneme vykoupit. Mají technické nebo právní problémy, což jsou kromě stáčení kilometrů také padělání roku výroby nebo majetkové problémy či podvody s DPH, které jsou novinkou.“ Tato auta pak podle šéfky Aures Holdings končí v inzerci či malých bazarech, které nemají takové možnosti vůz prověřit, protože si nemohou dovolit nakoupit databáze.

Pod holding spadá kromě AAA Auto také značka Mototechna, kterou vzkřísil před pěti lety a udělal z ní prodejce nejen nových nebo zánovních vozů. „V rámci fleetu kupujeme nová auta a pak je po čase prodáváme pod Mototechnou jako zánovní vozy. Mototechnu využíváme i pro prodej prémiových vozů či naopak klasických investičních aut,“ vysvětluje Karolína Topolová. „Nabídka koupit Mototechnu se k nám dostala a asociace Čechů byla velmi silná. Přestože se u Mototechny čekalo na vozy i náhradní díly dlouho, tak ta značka vzbuzuje u Čechů pozitivní vzpomínky a nostalgie tady je,“ říká šéfka Aures Holdings s tím, že chtěli vyčlenit tato prémiová auta z masové značky AAA Auto. A pod Mototechnou se otevírá také nabídka půjčování aut. „Zatím pořád chceme vlastnit, protože se stává, že si člověk nakonec půjčené auto zakoupí.“

autoři: Petr Šimůnek, Václav Pešička

Doprovodný článek a záznam pořadu najdete zde: https://plus.rozhlas.cz/vice-nez-dve-tretiny-vozu-odmitame-rika-prvni-dama-ceskeho-prodeje-aut-karolina-7904928
800 110 800 Volejte denně 8:00 - 21:00
  • Garáž
  • Upozornění 0
  • Hledat

Tým AAA AUTO Tým AAA AUTO

Dobrý den , potřebujete poradit s výběrem auta? Nechte nám na sebe kontakt a my vám zavoláme zpět.

nebo volejte rovnou 800 110 800