ANTHONY JAMES DENNY PRO EURO

ANTHONY JAMES DENNY PRO EURO


Považujete IPO společnosti za úspěšné i přes nevyužití opce a setrvalý pokles akcií?

Určitě ano. O akcie byl přes nepříznivé podmínky na současných kapitálových trzích slušný zájem. To vynikne i ve srovnání se společností VGT, která šla na burzu později, nebo když se podíváme na vývoj cen akcií ostatních společností kótovaných na pražské burze. Kromě prostředků na další expanzi jsme ovšem díky IPO získali ještě více – jsme vnímáni jako transparentnější a důvěryhodnější společnost, a to jak pro obchodní partnery, tak pro zákazníky a média. Aplikujeme špičkové standardy a pravidla corporate governance a dále jsme zvýšili povědomí o značce a dynamice rozvoje AAA Auto.

Postupoval byste dnes jinak a snažil se oslovit například více institucionálních a méně retailových investorů, případně zvětšil objem emise?

AAA Auto je na pražské burze jediná skutečně retailová firma. Získat přiměřený podíl drobných investorů bylo rozumným záměrem, protože z nich se rekrutují také naši zákazníci. Z celkového objemu volně obchodovaných akcií si nicméně zhruba dvě třetiny zakoupili institucionální investoři. To určitě byla dobrá zpráva i pro drobné investory. Akcie „áček“ jsou dle mého přesvědčení dobrou investicí ve střednědobém a dlouhodobém hledisku.

Jak se bude dále vyvíjet jejich cena v situaci, kdy denní objemy obchodů jsou minimální a o akcie není zájem?

Při hodnocení našich výsledků za devět měsíců roku 2007 konstatovali analytici, že plníme své sliby a závazky rozvoje (vyplývající z prospektu – pozn. redakce). Cenový vývoj na burze ovšem odráží i výkyvy na světových finančních trzích. Z hlediska budoucích plánů však naši akcionáři určitě mají řadu důvodů věřit, že jim zajistíme růst hodnoty společnosti. Odkup vlastních akcií neplánujeme.

Jak může management společnosti ovlivnit současnou cenu akcií? Plnění závazků z prospektu evidentně nestačí, nehledě na to, že nejde o příliš velké zásadní změny. Otevření nových poboček, jakkoliv je analytiky chválené, hodnotu firmy skokově nezvýší.

Profesionální a stabilní management je atributem úspěšné firmy a plnění závazků a plánů je základem pro růst hodnoty společnosti. Dva měsíce po vstupu na burzu většinou nelze očekávat „revoluci“ ve firemních výsledcích, ale například naše letošní expanze a růst počtu poboček na 44 z loňských 25 je skokový výkon, který přinese v následujícím období konkrétní výnosy při kontrolovaném růstu z hlediska kvality i kvantity. To by se mělo pozitivně odrazit i na hodnotě akcií.

Má vůbec jeden majoritní vlastník, jehož cílem bylo pouze získat levné prostředky na další expanzi, motivaci k jednání, které podpoří cenu akcií na burze?

Vstup na burzu byl vlastně vyvrcholením minulých patnácti let mého podnikání v Česku. Jsme teprve druhá firma na světě v naší kontroverzní oblasti podnikání, která vstoupila do klubu respektovaných společností kótovaných na burzách. Stále zůstávám majoritním vlastníkem a motivace, zda má vlastní firma hodnotu čtyři, osm, nebo více miliard korun, určitě není malá. Transparentnost, věrohodnost a dodržování standardů corporate governance jsou hodnotami nejen pro investory, ale zejména pro naše zákazníky. Těší mne skutečnost, že právě v nejbližších dnech prodáme 400tisící automobil v historii firmy, což svědčí o vysokém poměru našich spokojených zákazníků. Chceme však jít dále. V neposlední řadě jsem kolem sebe shromáždil tým motivovaných manažerů a zaměstnanců, pro něž je práce pro AAA Auto více než jen obživou, když nebudu mluvit o faktu, že 300 našich zaměstnanců si zakoupilo celkem jedno procento všech akcií na trhu. Právě proto teď také finalizujeme program manažerských opcí jako dalšího motivačního zdroje. Takže IPO mně osobně dodalo novou energii i motivaci.800 110 800 Volejte denně 8:00 - 21:00
  • Garáž
  • Upozornění 0
  • Hledat

Tým AAA AUTO Tým AAA AUTO

Dobrý den , potřebujete poradit s výběrem auta? Nechte nám na sebe kontakt a my vám zavoláme zpět.

nebo volejte rovnou 800 110 800