Výběr chladicího boxu do auta

Při výběru chladícího zařízení do auta bude dobré si nejprve zodpovědět pár dotazů.

Za prvé na co chladničku potřebujete a jak ji chcete využívat? Zda-li vám bude stačit udržení příjemné teploty v horkých letních dnech anebo budete-li potřebovat účinné mrazení za každého počasí. Dále je důležitá velikost chladicího boxu v závislosti na velikosti vašeho vozu a v neposlední řadě je nasnadě otázka financí. Nejlevnější auto chladničky lze pořídit od tisíce korun. Ty nejdražší a zároveň značně objemné kompresorové chladničky pak stojí i dvacet tisíc. 

První skupinou jsou tzv. pasivní chladicí boxy, do kterých je potřeba předem umístit mrazící vložku, která byla hluboce zamražena v domácím mrazáku. Podobné boxy umí být perfektními společníky při půldenních výletech či piknikách do přírody, kdy dokážou (samozřejmě v závislosti na ceně) příjemně chladit potraviny či nápoje. 
 
Druhou odnoží jsou termoelektrické chladicí boxy, které lze jednoduše zapojit do autozásuvky. Jejich nespornou výhodou je nízká hmotnost a snadná manipulace, nicméně je třeba brát v úvahu, že nedokáží snížit teplotu uvnitř o více jak dvacet stupňů oproti okolí, takže jejich dlouhodobé použití například na dovolené u moře není zcela vhodné. V případě, že chcete uchovat potraviny v o něco chladnějším stavu, je vhodné do nich před odjezdem umístit stejnou chladící vložku jako do pasivních chladicích boxů.
 
Mezi dražší autoboxy patří chladničky absorpční kombinující termoelektrické chlazení s plynovým. Ty dokáží ve vnitřním prostoru udržet značný chlad (cca o 35°C méně oproti okolí) a při jízdě jsou napájeny z klasické zásuvky automobilu. Výhodu ovšem skýtají při zastavení vozidla. Autochladnička dokáže díky plynu poskytovat neustálé chlazení a nevybíjet tak autobaterii. Jedinou nevýhodou je pouze poněkud vyšší hmotnost a nutnost dobře větraného prostoru. Adsorpční chladničky představují při delší dovolené u moře ideální kompromis mezi komfortem, cenou a výkonem.
 
Nejdražší, nejtěžší a většinou i největší autochladničky jsou chladničky kompresorové. Ty fungují na principu klasické domácí lednice. Za svou cenu ovšem poskytují neustálý chlad bez závislosti na okolní teplotě a oproti ostatním chladničkám pojmou a vychladí prakticky všechny potraviny. Jsou tak ideálními společníky na dlouhých cestách k moři a v teplých krajinách bez slevování z komfortu mražených potravin a silně vychlazených nápojů.800 110 800 Volejte denně 8:00 - 21:00
  • Garáž
  • Upozornění 0
  • Hledat
Více

Tým AAA AUTO Tým AAA AUTO

Dobrý den , potřebujete poradit s výběrem auta? Nechte nám na sebe kontakt a my vám zavoláme zpět.

nebo volejte rovnou 800 110 800