Jaký držák mobilu do auta?

Při výběru držáku pro mobilní telefon je potřeba v prvé řadě zohlednit, zda hledáte držák stálý, který s sebou nelze vzít do jiného vozu, nebo jestli vozy občas měníte a držák by se vám hodil i jinde.

V současnosti existuje na trhu mnoho typů a provedení. Většina z nich jsou univerzální držáky s typizovanou velikostí pro určité spektrum mobilů a chytrých telefonů. Na druhé straně lze samozřejmě sehnat i držáky určené pouze pro Váš konkrétní typ telefonu, nicméně u takových bude výměna mobilního zařízení znamenat i výměnu držáku.

Přikročíme-li ke konkrétním držákům, můžeme je rozdělit do tří hlavních skupin. První jsou držáky přísavné, které lze pomocí jednoduché přísavky připevnit na sklo. Tento patent má jistě nespornou výhodu v možné použitelnosti v  každém voze, ale jestliže o koupi podobného držáku uvažujete, je důležité si uvědomit, jakým vozem jezdíte. Například pokud bude mít váš automobil předsunuté čelní sklo, jaké mají některé vozy kategorie MPV, bude manipulace s držákem kvůli značné vzdálenosti velmi nekomfortní a nepraktická.

Druhou kategorii zastupují držáky vyžadující složitější montáž, která obsahuje lepení držáku na palubní desku, v horším případě pak znamená dokonce její provrtání pomocí šroubů. Tyto držáky jsou zpravidla o něco dražší a nezřídka obsahují i nabíjecí sadu, kterou lze přidělat do elektroinstalace automobilu. Držák tak pro mobilní telefon slouží jako dokovací stanice. O něco dražší kategorií jsou pak pevně přimontovatelné držáky se standardně dodávanou handsfree sadou, u které zapojení mobilu do držáku způsobí propojení mobilu s audio systémem a přidruženými mikrofony a umožní tak snadné telefonování v průběhu jízdy. Všechny pevně montované držáky na palubní desku jsou přesně určeny pro daný typ mobilního telefonu, takže v případě změny přístroje je potřeba jejich opětovné výměny.

Poslední a zpravidla zároveň nejlevnější kategorií jsou libovolně umístitelné držáky mobilních telefonů, které si lze postavit a položit téměř kamkoliv a poskytují  tak výborný kompromis mezi dobrým přístupem a dostatečnou oporou. Mezi takové lze zařadit například lepivé nano podložky, které mobil dobře podrží, ačkoliv budou umístěné na velmi strmých místech, nebo držáky umístitelné do výdechů ventilace ve voze. Neopatrné používání může ale časem způsobit nevratné poškození ventilačních výdechů. Doslova hitem mezi držáky je ale tzv. pavoučí držák, který díky všem nastavitelným nohám vypadá nejen stylově, ale lze jej umístit na zcela libovolné místo a pomocí zbylých nohou se dá nastavit i velikost pro nejrůznější druhy mobilních telefonů.
800 110 800 Volejte denně 8:00 - 21:00
  • Garáž
  • Upozornění 0
  • Hledat

Tým AAA AUTO Tým AAA AUTO

Dobrý den , potřebujete poradit s výběrem auta? Nechte nám na sebe kontakt a my vám zavoláme zpět.

nebo volejte rovnou 800 110 800