Zánovních vozů na trhu znatelně přibylo. Ceny i nájezd zůstávají stabilní

Profesionální prodejci ojetých vozů nabízejí průměrně mladší vozy  

Praha 17. července 2018 – Trh zánovních ojetých vozů v zemích, kde působí znovuobnovená značka Mototechna, nabídl v meziročním srovnání za první pololetí o téměř dvacet šest tisíc vozů více. Nejčastější průměrný nájezd činil 15 785 km, stáří se zvýšilo pouze v řádu jednotek měsíců. Vyplynulo to z kontinuálního sledování trhu, které provedla společnost Mototechna, patřící do skupiny AURES Holdings.

Zatímco za první pololetí roku 2017 bylo v České republice, na Slovensku, v Polsku a Maďarsku nabízeno celkem 156 557 zánovních vozů, za letošní půlrok to bylo 182 507. Z tohoto čísla činila nabídka inzerovaných vozů u nás 55 875, což je o 8 109 automobilů více než loni. Nejvíce vozů tradičně nabídla Praha (21 151), nejméně Karlovarský kraj (870). 6,6 % automobilů bylo z dovozu. Automobily se v České republice nabízely nejčastěji za 435 000 korun, což je ve srovnání s loňským pololetím o 10 tisíc korun více. Nejčastější průměrné stáří inzerovaných vozů činilo 1,1 roku, což je pouze o jednu desetinu více než loni a týká se to nabídky profesionálních prodejců. Soukromí inzerenti nabízí automobily poměrně starší. „Důvodem tohoto patrného rozdílu je fakt, že profesionální prodejci mají často přístup ke zcela novým vozům. Ty po zajetí v rámci firemních flotil či marketingových akcí následně nabídnou jako zánovní vozidla,“ uvedla generální ředitelka AURES Holdings, provozovatele mezinárodní sítě autocenter AAA AUTO a Mototechna Karolína Topolová.

Pomyslný žebříček nejoblíbenějších vozů u nás jasně ovládly Škodovky v pořadí Octavia, Fabia, Rapid a Superb. V loňském roce TOP 5 uzavíral ještě model Citigo (letos 7. příčka), který ovšem letos vystřídal Hyundai i30. Na šesté a  osmé pozici se umístily vozy Volkswagen s modely Golf a Passat. Deváté místo obsadila Škoda Yeti, desítku uzavírá Kia Ceed. Jedničkou na Slovenském trhu zánovních vozů je Škoda Octavia, v Polsku a Maďarsku Opel Astra.

Znovuobnovená značka Mototechna, která se specializuje na prodej zánovních automobilů a patří do skupiny AAA AUTO, loni v tomto segmentu na našem trhu zaznamenala zvýšení poptávky o 9,7 procenta. Celkem se pod hlavičkou Mototechny prodalo téměř 7 500 zánovních vozů za rok 2017 a již přes 50 tisíc aut od roku 2012.

TOP 5 nejinzerovanějších vozů za první pololetí roku 2018

Česká republika
Slovensko
Polsko
Maďarsko
Škoda Octavia
Škoda Octavia
Opel Astra
Opel Astra
Škoda Fabia
Škoda Fabia
Ford Focus
BMW 5
Škoda Rapid
Škoda Rapid
Renault Clio
Mercedes E
Škoda Superb
Volkswagen Golf
Volkswagen Golf
Opel Corsa
Hyundai i30
Škoda Superb
Opel Corsa
Suzuki Vitara
 

Zlatá karta_logo Moto Pod obnovenou značku Mototechna skupina AURES Holdings (dříve AAA AUTO) soustředila prodej zánovních vozů. Značka se během pěti let s nabídkou více než 1000 vozů dvaceti značek stala největším prodejcem zánovních aut v České republice. Vozy z Mototechny jsou v nabídce všech 22 poboček skupiny v České republice a čtrnácti na Slovensku. Za dobu své obnovené existence prodala Mototechna již na 50 000 vozů. Celá skupina AURES Holdings ročně pod značkami Mototechna, AAA AUTO a 1.auto Diskont zobchoduje přes 75 000 vozů v Česku, na Slovensku, v Polsku a v Maďarsku a je tak největším prodejcem ojetých aut ve střední a východní Evropě. Společnost se pravidelně umisťuje v žebříčku Czech TOP 100. Skupinu AURES Holdings, která letos slaví 26 let existence, majoritně vlastní britsko-polský investiční fond Abris Capital Partners. Značky AAA AUTO a Mototechna jsou oficiálním partnerem české nejvyšší fotbalové soutěže – Fortuna ligy.

 

 

 800 110 800 Volejte denně 8:00 - 21:00

Tým AAA AUTO Tým AAA AUTO

Dobrý den , potřebujete poradit s výběrem auta? Nechte nám na sebe kontakt a my vám zavoláme zpět.

nebo volejte rovnou 800 110 800