Z autocenter AAA AUTO si zákazníci za prvních šest měsíců odvezli 41 000 vozů

Nejprodávanější ojetinou v tuzemsku byla v posledních šesti měsících Škoda Octavia

Praha, 12. července 2018 – V rámci skupiny AURES Holdings, která provozuje 44 autocenter AAA AUTO v České republice, na Slovensku v Maďarsku a v Polsku, si letos zákazníci odvezli již 40 912 vozů, z toho přes 25 000 se prodalo v České republice. Skupina tak v rámci výkupu a prodeje v uplynulém pololetí dosáhla historického počtu 2,1 milionu zákazníků. Nejpopulárnějším ojetým vozem v tuzemsku byla od ledna do června Škoda Octavia. Skupina také zaznamenala růst zájmu o vozy s automatickou převodovkou a automobily SUV.

„Zájem zákazníků o vozy z AAA AUTO, Mototechny a 1. autoDiskontu byl v první polovině roku velmi vysoký. O tom svědčí i fakt, že jsme v tomto období ve skupině dosáhli zatím nejvyššího počtu prodaných aut v první polovině roku v historii, a to téměř 41 000. Červen byl také se 7400 prodanými vozy naším nejsilnějším měsícem za posledních 10 let. Věřím, že kromě pozitivního vývoje celého trhu ojetých vozů, se na vysokém zájmu zákazníků významnou měrou podílel i pozitivní vliv inovací, které jsou letos hlavním směrem rozvoje našich služeb a produktů pro zákazníky napříč skupinou a ve všech segmentech,“ uvedla Karolína Topolová, generální ředitelka AURES Holdings, provozovatele sítě autocenter AAA AUTO.

V České republice dosahuje podíl prodaných vozů v Mototechně, jako v nejinovativnější značce skupiny, již přes 20 % z celkového počtu. „Rostoucí zájem zákazníků o zánovní vozy z Mototechny potvrzuje správnost naší strategie věnovat se ve větší míře rozvoji této značky. V podpoře Mototechny budeme i nadále pokračovat. Nejnovější aktivitou je spojení s nejlepší českou tenistkou Karolínou Plíškovou, která bude hrát významnou roli v další komunikaci značky,“ uvedla Karolína Topolová.

Nejprodávanější vozy v síti AAA AUTO v I. pololetí 2018

 
ČR
Slovensko
Maďarsko
Polsko
1.
Škoda Octavia
Škoda Octavia
Opel Astra
Opel Astra
2.
Škoda Fabia
Škoda Fabia
Suzuki Swift
Škoda Octavia
3.
VW Passat
VW Passat
Ford Focus
Ford Focus
4.
Hyundai i30
VW Golf
Škoda Octavia
Škoda Fabia
5.
Škoda Superb
Opel Astra
VW Passat
VW Golf
6.
VW Golf
Škoda Superb
Suzuki Ignis
Renault Megane
7.
Ford Focus
Ford Focus
Ford Mondeo
Renault Clio
8.
Ford Mondeo
KIA Ceed
Opel Corsa
Ford Mondeo
9.
Škoda Yeti
KIA Sportage
VW Golf
VW Passat
10.
KIA Ceed
Renault Megane
Ford Fiesta
Hyundai i30
 

Trendy roku 2018

V prvních šesti měsících roku 2018 skupina zaznamenala ve všech zemích zvýšení zájmu o vozy s automatickou převodovkou, v České republice meziročně oproti stejnému období roku 2017 zhruba o 22 %. Z hlediska typů vozidel roste ve všech zemích zájem o SUV, v ČR meziročně téměř o čtvrtinu, v Polsku dokonce o 45 %.

Poznámka: Údaje o počtech prodaných vozů v této zprávě vozů se mohou v celoročních souhrnech drobně lišit

Zlatá karta_logo AAA Síť autocenter ojetých vozů AAA AUTO působí na trhu již 26 let. Zahrnuje více než 40 poboček v České republice, na Slovensku, v Polsku a v Maďarsku. Je součástí skupiny AURES Holdings, kterou majoritně vlastní britsko-polský investiční fond Abris Capital Partners. Za dobu své existence společnost obsloužila již přes 2 miliony zákazníků. V roce 2017 prodala 75 400 vozů a je tak z hlediska počtu zobchodovaných automobilů jedním z největších prodejců ojetých aut ve střední a východní Evropě. Nabízí také zánovní vozy pod značkou Mototechna. Společnost se pravidelně umisťuje v žebříčcích CZECH TOP 100 a Českých 100 nejlepších. Pro rok 2017 a 2018 se stala i držitelem prestižního ocenění Superbrands a umístila se na 2. místě v celoevropské soutěži European Business Awards 2016/2017. Značky AAA AUTO a Mototechna jsou oficiálním partnerem české nejvyšší fotbalové soutěže – FORTUNA ligy.

 

 

 
800 110 800 Volejte denně 8:00 - 21:00

Tým AAA AUTO Tým AAA AUTO

Dobrý den , potřebujete poradit s výběrem auta? Nechte nám na sebe kontakt a my vám zavoláme zpět.

nebo volejte rovnou 800 110 800