Vůz před cestou do hor zkontrolujte. Můžete si ušetřit komplikace

Praha 21. 2. 2019 - Turnusy jarních prázdnin jsou plném proudu a pro mnoho řidičů nastává období cestování na hory. Zvláště ti, kteří jsou zvyklí jezdit celou zimu spíše v městském provozu, by měli před cestou za zimními sporty zkontrolovat svůj automobil. Jízda na úzkých zledovatělých cestách nebo ve vysoké vrstvě rozbředlého sněhu se pro nepřipravené totiž může stát zbytečnou komplikací. Od podzimní prohlídky už navíc uplynuly minimálně čtyři měsíce, takže alespoň základní prohlídka je určitě na místě.

„Pozornost je nutné věnovat pneumatikám a provozním kapalinám. Ohledně vybavení je dobře pamatovat na sněhové řetězy, pokud se vydáváme do míst, kde hrozí trvalejší sněžení,“ říká Petr Vaněček, provozní ředitel sítě autocenter AAA AUTO, provozované skupinou AURES Holdings.

U pneumatik kontrolujeme nejen správný tlak, ale i hloubku dezénu. To, že v říjnu hloubka dezénu splňovala předepsané minimum, rozhodně neznamená, že odpovídá zákonným požadavkům ještě i na konci února. Po každé výměně nebo minimálně jednou za rok je dobré zajet na kontrolu geometrie, což zajistí, že se pneumatiky nebudou nadměrně opotřebovávat a budou perfektně plnit svou funkci. V případě provozních kapalin je třeba zaměřit se na dostatek koncentrované nemrznoucí směsi v ostřikovačích.

Zkontrolovat bychom měli i těsnění ve dveřích. S prodlužujícími se dny a větší porcí slunečního svitu totiž přicházejí větší rozdíly teplot v noci a přes den. Hrozí tak zatečení tajícího sněhu a jeho následné zmrznutí, což může dveře poškodit. Samozřejmostí je pak kontrola stavu akumulátoru, jelikož nízké teploty se negativně projevují na jeho životnosti. Překontrolujte všechna světla včetně mlhových. V hustém sněžení či mlze jsou důležitá pro viditelnost vozu. 

Před cestou do hor nezapomeňte i na další zimní vybavení, jehož součástí by měla být lopatka, škrabka a smetáček na sníh. „Pokud vůz před cestou důkladně umyjete a navoskujete, případně přidáte i ochranný nástřik podvozku, nejenže ochráníte karoserii před povětrnostními vlivy, ale snáze z povrchu auta odstraníte sníh a námrazu,“ poznamenal Petr Vaněček.  

Zlatá karta_logo AAA Skupina AAA AUTO působí na trhu již 27 let. Provozuje síť 46 poboček v České republice, na Slovensku, v Polsku a v Maďarsku. Za dobu své existence obsloužila již přes 2,2 milionu zákazníků. Skupina prodá ročně zhruba 83 000 vozů a je tak největším prodejcem ojetých aut ve střední a východní Evropě. Prodává také zánovní vozy pod obnovenou značkou Mototechna. Společnost se pravidelně umisťuje v žebříčcích CZECH TOP 100 a Českých 100 nejlepších. Pro roky 2017 a 2018 byla držitelem prestižního ocenění Superbrands a umístila se na 2. místě v celoevropské soutěži European Business Awards 2016/2017. Skupinu AAA AUTO vlastní britsko-polský investiční fond Abris Capital Partners. Značky AAA AUTO a Mototechna jsou oficiálním partnerem české nejvyšší fotbalové soutěže – Fortuna ligy.

 

   

 800 110 800 Volejte denně 8:00 - 21:00

Tým AAA AUTO Tým AAA AUTO

Dobrý den , potřebujete poradit s výběrem auta? Nechte nám na sebe kontakt a my vám zavoláme zpět.

nebo volejte rovnou 800 110 800