Stanovisko AAA AUTO k zákazu stáčení tachometrů přijatému dnes Poslaneckou sněmovnou

Praha 29. června 2018 – „Po informaci o odhalení čtyř set stočených aut policií ze začátku tohoto týdne je to další dobrá zpráva pro celý tuzemský trh ojetých vozů, pro spotřebitele a poctivé obchodníky. Zákaz manipulace s tachometry dále posílí pozici policie i dalších kontrolních orgánů v boji proti stáčení ojetin. Věřím, že bude mít i zásadní preventivní dopad, protože podvodníci už nebudou moci tvrdit, že stav tachometru je možno libovolně měnit. Doufejme, že Senát i Prezident tento zákon také schválí a začne platit co nejdříve a připraví o zisky stáčecí mafii a nepoctivé dovozce ojetin ze zahraničí, kteří u nás okrádají spotřebitele díky falešným stavům tachometrů,“ uvedla Karolína Topolová, generální ředitelka AURES Holdings, provozovatele sítě AAA AUTO.

Společnost AURES Holdings usilovala o uzákonění zákazu stáčení tachometrů řadu let různými způsoby, včetně zavedení speciálního trestného činu do Trestního zákoníku. Podle největšího tuzemského prodejce ojetých vozů umožňovala nedostatečná právní úprava dlouhodobě nahrávala podvodníkům, kteří díky stáčení tachometrů za posledních 25 let vydělali miliardy korun.

 

AAA Síť autocenter ojetých vozů AAA AUTO působí na trhu již 26 let. Zahrnuje více než 40 poboček v České republice, na Slovensku, v Polsku a v Maďarsku. Je součástí skupiny AURES Holdings, kterou majoritně vlastní britsko-polský investiční fond Abris Capital Partners. Za dobu své existence společnost obsloužila již přes 2 miliony zákazníků. V roce 2017 prodala 75 400 vozů a je tak z hlediska počtu zobchodovaných automobilů jedním z největších prodejců ojetých aut ve střední a východní Evropě. Nabízí také zánovní vozy pod značkou Mototechna. Společnost se pravidelně umisťuje v žebříčcích CZECH TOP 100 a Českých 100 nejlepších. Pro rok 2017 a 2018 se stala i držitelem prestižního ocenění Superbrands a umístila se na 2. místě v celoevropské soutěži European Business Awards 2016/2017. V roce 2018 získala plaketu „Symbol úspěšných“ v rámci vyhlášení 100 obdivovaných firem České republiky. Značky AAA AUTO a Mototechna jsou oficiálním partnerem české nejvyšší fotbalové soutěže – HET ligy.

 

 
800 110 800 Volejte denně 8:00 - 21:00

Tým AAA AUTO Tým AAA AUTO

Dobrý den , potřebujete poradit s výběrem auta? Nechte nám na sebe kontakt a my vám zavoláme zpět.

nebo volejte rovnou 800 110 800