Pro Toyotu Auris již jen do autobazaru

Nová Corolla do něj dorazí během několika měsíců

Praha, 4. října 2018 – Po dvou generacích se japonská automobilka Toyota v Evropě loučí s modelem nižší střední třídy Auris. U kompaktních hatchbacků a kombi nástupnické řady, kterou představuje na dnes pro veřejnost otevřeném autosalonu v Paříži, se Toyota vrátila k staronovému, osvědčenému jménu Corolla. 

U českých řidičů si Auris získal díky své odolnosti, funkčnosti a relativně nízkým nákladům na údržbu poměrně značnou oblibu. Pokud by se někteří z nich nechtěli s jeho odchodem smířit, mám pro ně dobrou zprávu: ještě několik let si jej budou moci pořídit na trhu ojetých vozidel,“ poznamenává Karolína Topolová, generální ředitelka společnosti AURES Holdings, provozovatele mezinárodní sítě autocenter AAA AUTO. „Aktuálně jich naše autocentra v České republice nabízejí celkem více než tři desítky kusů, mají tedy z čeho vybírat.“ 

Nová Toyota Corolla Touring Sports je vedle BMW řady 3, elektromobilu Mercedes-Benz EQ C, ucelené řady plug-in hybridů Peugeot, čtvrté generace malého offroadu Suzuki Jimny nebo třeba SUV Škoda Kodiaq vRS jednou z novinek letošního druhého nejvýznamnějšího evropského autosalonu, k němuž se i přes nepřítomnost několika značek právě upíná pozornost všech profesionálních a laických zájemců o automobilovou techniku a její nejnovější vývoj.

Velmi pozorně budeme veletrh opět sledovat i my. Tempo obchodu s automobily neustále zrychluje, proto je pro nás mimořádně důležité držet krok s nejnovějšími trendy,“ dodává Karolína Topolová. Řada modelů, které automobilky v Paříži prezentují jako žhavou novinku, se podle ní s největší pravděpodobností už na konci roku dostane i na český trh zánovních ojetých vozidel. „Praxe potvrzuje, že v nabídce naší značky Mototechna se zpravidla objevují již do čtyř měsíců od své první oficiální prezentace. To je jistě zase dobrá zpráva pro ty, kdo naopak Auris za novou Corolllu rádi vymění.“

Po dvou dnech výhradně pro odbornou veřejnost otevírá pařížský autosalon Mondial de l'Auto na výstavišti Paris Expo Porte de Versailles pro návštěvníky brány dnes v 10.00. Podle počtu návštěvníků jde o největší světovou přehlídku osobních automobilů, která se v lichých letech střídá s autosalonem ve Frankfurtu. Ve vybraných dnech letos návštěvníkům nabídne prodloužený vstup až do 22.00. Zvýhodněnou denní vstupenku lze na webu veletrhu pořídit již od 9 eur.      

Zlatá karta_logo AAA Síť autocenter ojetých vozů AAA AUTO působí na trhu již 26 let. Provozuje 44 poboček v České republice, na Slovensku, v Polsku a v Maďarsku. Je součástí skupiny AURES Holdings, kterou majoritně vlastní britsko-polský investiční fond Abris Capital Partners. Za dobu své existence společnost obsloužila již přes 2 miliony zákazníků. V roce 2017 prodala 75 400 vozů a je tak z hlediska počtu zobchodovaných automobilů jedním z největších prodejců ojetých aut ve střední a východní Evropě. Nabízí také zánovní vozy pod značkou Mototechna. Společnost se pravidelně umisťuje v žebříčcích CZECH TOP 100 a Českých 100 nejlepších. Pro rok 2017 a 2018 se stala i držitelem prestižního ocenění Superbrands a umístila se na 2. místě v celoevropské soutěži European Business Awards 2016/2017. Značky AAA AUTO a Mototechna jsou oficiálním partnerem české nejvyšší fotbalové soutěže – Fortuna ligy.

 

 800 110 800 Volejte denně 8:00 - 21:00

Tým AAA AUTO Tým AAA AUTO

Dobrý den , potřebujete poradit s výběrem auta? Nechte nám na sebe kontakt a my vám zavoláme zpět.

nebo volejte rovnou 800 110 800