Odjezd na rodinnou dovolenou: pravidelná zkouška zavazadlového prostoru

Zájemci by neměli vybírat vůz pro své potřeby jen očima, důležité jsou rady odborníků

Praha 21. června 2019 – Rodinné přesuny na dovolenou jsou zatěžkávací zkouškou nejen pro samotnou posádku, ale především pro zavazadlový prostor každého vozu. Skládání mnoha nejrůznějších zavazadel připomíná napínavé tetris, ve kterém v mnoha případech vítězí omezený prostor nad bagáží, což odjezd na dovolenou značně komplikuje. Více než kdy jindy se tak nabízí otázka: Jaký zavazadlový prostor je pro konkrétní situaci ideální, jak využít jeho kapacitu správně a kým si nechat poradit při výběru vozu ohledně kapacity kufru? Doporučení poskytuje největší tuzemský autobazar AAA AUTO.

Nezáleží na tom, jestli vyrážíte s dětmi k moři, nebo na dva týdny na chalupu. Množství kufrů, batohů a sportovních náčiní na pohled leckdy vyděsí a zavazadlový prostor prověří opravdu důkladně. V takových případech zpravidla obstojí základní kapacita kolem 600 l, kterou disponuje např. Škoda Superb nebo Škoda Octavia. Zda se jedná o klasický liftback nebo kombi nehraje u těchto modelů zásadní roli, kapacita se v případě Octavie liší o 20 l (610 l kombi versus 590 l liftback), v závislosti na konkrétním modelu. Prostorově štědřejší Superb ve variantě kombi zas nabízí 633 litrů, zatímco liftback téměř srovnatelných 625 litrů. „Kufr je nedílnou součástí všech vozů a každý zákazník upřednostňuje jinou velikost. Při výběru automobilu se snažíme u zákazníků zjistit i jejich potřeby právě z aspektu velikosti zavazadelníku a na základě zjištění se jim pak nabídneme nejvhodnější variantu“ uvádí Karolína Topolová, generální ředitelka a předsedkyně představenstva AURES Holdings, která provozuje síť autocenter AAA AUTO.  

Čím dál oblíbenější vozy SUV v disciplíně „balení na dovolenou“ překvapivě nebodují tak, jako méně robustní vozy kombi. Zatímco s rodinnými zavazadly si hravě poradí vozy jako Volkswagen Passat combi s objemem 650 l nebo výše zmíněná oktávka a Superb, populární SUV Kia Sportage se svým základním objemem 503 l bude pohodlnější variantou spíše pro kratší dovolené nebo na větší cesty tříčlenných rodin. Zajímavostí je také upadající obliba aut MPV s větším kufrem, v porovnání s vozy SUV, z nichž si stabilní oblibu udržuje Škoda Yeti s kufrem o objemu 405 l. Prodloužený víkend s jedním dítětem pak hravě zvládají řidiči malého MPV Hyundai ix20 (440 l), dovolenou ve dvou si bez stresu s nakládáním užijí i šoféři hatchbacku Kia Rio (325 l).

Ne každý zákazník zná přesné rozměry a možnosti zavazadlového prostoru požadovaného auta. Zdánlivě malý kufr může skrývat nečekané eventuality a naopak. I proto je vhodné se při výběru poradit s odborníkem a nenechat si vnutit první vůz, což hrozí zejména u soukromých inzerentů, kteří se chtějí zbavit zpravidla jen jednoho, a to svého vlastního,“ dodává Topolová.

Obecně platí, že při nakládání zavazadel patří ta nejtěžší na dno, zatímco lehké tašky a věci, které budete po cestě potřebovat, patří navrch. V ideálním případě předměty zafixujte např. speciální sítí nebo popruhy. Svou roli hraje především bezpečnost – při prudkém brzdění může i letící lahev vody posádce způsobit fatální zranění. Sedačky zároveň slouží jako bariéra mezi nákladem a lidmi v kabině, proto se pokuste sbalit tak, aby jejich sklápění nebylo potřeba. A především balte rozumně – perfektní dovolenou jen díky kvantům sbalených věcí ještě nikdo nikdy nezažil.

Zlatá karta_logo AAA Skupina AURES Holdings působí na trhu již 27 let. Provozuje síť 49 poboček v České republice, na Slovensku, v Polsku a v Maďarsku. Za dobu své existence obsloužila již přes 2,2 milionu zákazníků. Skupina prodá ročně na 83 000 vozů a je tak největším prodejcem ojetých aut ve střední a východní Evropě. Prodává také zánovní vozy pod obnovenou značkou Mototechna. Společnost se pravidelně umisťuje v žebříčcích CZECH TOP 100 a Českých 100 nejlepších. Pro roky 2017 a 2018 byla držitelem prestižního ocenění Superbrands a umístila se na 2. místě v celoevropské soutěži European Business Awards 2016/2017. Skupinu AAA AUTO vlastní britsko-polský investiční fond Abris Capital Partners. Značky AAA AUTO a Mototechna jsou oficiálním partnerem české nejvyšší fotbalové soutěže – Fortuna ligy.

 

  
800 110 800 Volejte denně 8:00 - 21:00

Tým AAA AUTO Tým AAA AUTO

Dobrý den , potřebujete poradit s výběrem auta? Nechte nám na sebe kontakt a my vám zavoláme zpět.

nebo volejte rovnou 800 110 800