Mototechna zvýšila prodej zánovních automobilů téměř o třetinu, značka slaví sedmdesátku

V nabídce najdete zánovní, luxusní i investiční vozy od 140 tisíc do 3,7 milionu korun 

Praha, 18. ledna 2019 – Letos tomu je již 70 let, co spatřila světlo světa značka Mototechna, která se zapsala do historie Československa. Novodobá Mototechna jen v loňském roce v rámci skupiny AURES Holdings, do které patří, prodala rekordních 12 000 zánovních automobilů. To je o téměř třetinu více než v roce 2017. Zároveň v posledním roce uvedla na trh další značky, jako Mototechna Classic pro prodej investičních vozů, Mototechna Drive pro střednědobý pronájem nových automobilů nebo Mototechna EcoDrive se zaměřením na prodej aut s alternativním pohonem.

„Na českém i slovenském trhu je stále více patrná změna chování zákazníků, kdy upřednostňují zánovní automobily namísto nových a rychlost nákupu. Právě u zánovních vozů mohou oproti novým ušetřit až 40 % z ceny a nemusí čekat i půl roku, než se vyrobí,“ uvedla Karolína Topolová, generální ředitelka a předsedkyně představenstva AURES Holdings, která provozuje značky AAA AUTO a Mototechna. Mototechna v České republice a na Slovensku za poslední rok prodala na 12 000 aut, do značné míry díky zavádění inovací. „Naše inovační laboratoř AuresLab přišla s nápadem prodávat investiční vozy, zavedla koncept samostatné sekce pro prodej automobilů s alternativními pohony a spustila střednědobý pronájem aut,“ doplnila Topolová.

Nejprodávanějším automobilem v nabídce Mototechny byla v roce 2018 Škoda Rapid (8,5 %) následovaná Škodou Fabia (8,4 %) a Hyundaiem i30 (5,7%). Škoda tvoří více než 30 % celkové poptávky v Mototechně. Z luxusních automobilů se nejlépe prodávaly Audi A5 (17 %), Mercedes E (10 %) a Mazda 3 (6 %). 72 % zákazníků upřednostnilo automobil s benzínovým pohonem, 81 % volí manuální převodovku a 90 % z nich neřeší náhon za všechna čtyři kola. Nejoblíbenější barvy byly bílá (29 %), stříbrošedá (16 %) a černá (13 %). Nejdražším prodaným automobilem loňského roku byl roční zánovní Mercedes-Benz G 500 v klasickém designu, s 8 095 km za 2 390 000 korun (cena nového 3 149 617 korun).

 

Nejprodávanější vozy v Mototechně v roce 2018

 

Česká republika

Slovensko
1
Škoda Fabia
Kia Ceed
2
Škoda Rapid
Škoda Fabia
3
Hyundai i30
Škoda Rapid
4
Škoda Octavia
Dacia Duster
5
Dacia Duster
Kia Sportage
6
Škoda Yeti
Renault Clio
7
Volkswagen Golf
Kia Rio
8
Hyundai ix20
Škoda Rapid
9
Kia Sportage
Suzuki Vitara
10
Kia Ceed
Renault Megane

Mototechna spolupracuje s řadou známých osobností, které jezdí jejími vozy. Mezi ně patří například tenistky Karolína a Kristýna Plíškovy, herci Chantal Poullain, Veronika Žilková a Václav Vydra, módní návrhář Osmany Laffita, modelka a influencerka Andrea Kalousová či dakarský závodník Lukáš Kvapil. „Spolupracuji s Mototechnou již druhým rokem, protože nabízí širokou škálu automobilů, které mě nikdy nezklamaly ani v nejdrsnějších podmínkách, které nabízí závody jako Dakar rallye nebo Africa Eco Race,“ doplnil Lukáš Kvapil, který se s vozy z Mototechny právě vrátil ze závodů Africa Eco Race 2019, kde na motorce vybojoval 25. místo.

 

Zlatá karta_logo Moto Současná Mototechna prošla zásadní obnovou a je moderní společností, která svou nabídkou uspokojí nejnáročnější zákazníky. Za více než 6 let prodala již na 50 000 automobilů nejžádanějších značek a modelů. Specializuje se především na prodej kvalitních, minimálně užívaných vozů a má za cíl poskytnout motoristům kompletní servis. Pod značkou Mototechna Premium prodává také prémiové a luxusní značky, pod Mototechna Classic investiční a sběratelské vozy, pod hlavičkou Mototechna EcoDrive vozy s alternativním pohonem a patří do skupiny AURES Holdings, kterou vlastní britsko-polský investiční fond Abris Capital Partners. Značky AAA AUTO a Mototechna jsou oficiálním partnerem české nejvyšší fotbalové soutěže – Fortuna Ligy.

 

 800 110 800 Volejte denně 8:00 - 21:00
  • Garáž
  • Upozornění 0
  • Hledat

Tým AAA AUTO Tým AAA AUTO

Dobrý den , potřebujete poradit s výběrem auta? Nechte nám na sebe kontakt a my vám zavoláme zpět.

nebo volejte rovnou 800 110 800