Malé vozy jsou tradičně hitem léta, nejvíce si je kupují začínající řidiči a senioři

Z malých vozů se nejlépe prodávají Škoda Fabia, Hyundai ix20 či i20, zákazníky láká nižší pořizovací cena, úsporný provoz a skladnost v dopravním provozu

Praha 8. července 2019 – Přestože je poslední roky největší zájem o velkoprostorové vozy typu kombi, SUV nebo MPV, zájem o malé vozy neklesá. Jen letos tvoří čtvrtinu celkových prodejů největšího českého prodejce ojetých automobilů AAA AUTO. Tyto vozy si nejčastěji pořizují mladí začínající řidiči a senioři, a to i díky nízké ceně. Průměrně za tyto vozy zaplatí 138 tisíc korun a rádi si připlatí za výbavu, a to i na úkor vyšší ho stáří vozu. Vyplynulo to ze statistik prodejce AAA AUTO za první pololetí letošního roku.

Jen v AAA AUTO se malých vozů s průměrnou cenou 138 tisíc korun prodalo téměř 6 tisíc. Zájem již tradičně sílí s příchodem léta. „Léto je spojeno se začátkem prázdnin, dovolenými i cestami na chaty a chalupy. V tuto dobu mladí lidé, studenti i senioři řeší potřebu automobilu. Většina z nich neprahne po větších autech, ale spíše sahají po menších vozech s nezbytným komfortem jako je například klimatizace či u mladší generace propojení s telefonem pro poslech hudby a handsfree volání. Za nižší cenu si tak mohou pořídit auto s výkonnějším motorem a slušnou výbavou,“ uvedla Karolína Topolová, generální ředitelka a předsedkyně představenstva skupiny AURES Holdings, kam patří i značka AAA AUTO. „Letošní rok poptávka po automobilech ještě zesílila díky půjčkám dostupným i pro mladou generaci,“ doplnila.

Malé vozy, o které je mezi ojetinami velký zájem, jsou nejčastěji značky Škoda (43%), Hyundai (12%) nebo Renault (5%). Nejoblíbenějším modelem je Škoda Fabia (35%) následovaná Hyundaiem ix20 (5%) a i20 (4%). 91% těchto aut má benzinový motor, ale objevují se častěji i vozy s alternativním pohonem. „Tím se malé vozy liší od celkového poměru paliv, který i přes aféru dieselgate zůstává víceméně vyrovnaný,“ poznamenala Karolína Topolová. Průměrný nájezd je 87 912 km a věk 8,7 let.

Pouze 5 % malých aut je v automatu a nejčastěji v motorizaci 1.2. Významně roste poptávka po komfortní výbavě, kdy je alespoň manuální klimatizace základem a nezbytností se začíná stávat i USB a bluetooth připojení. 58% aut je ve verzi hatchback a 21% má tempomat. Nejoblíbenějšími barvami jsou červená (21%), modrá (19%) a stříbrošedá (16%).

Nejprodávanější malé vozy v AAA AUTO:
Pořadí
Rok 2019
Rok 2018
1
Škoda Fabia
Škoda Fabia
2
Hyundai ix20
Hyundai ix20
3
Hyundai i20
Hyundai i20
4
Škoda Roomster
Volkswagen Polo
5
Volkswagen Polo
Ford Fiesta
6
Renault Clio
Renault Thalia
7
Toyota Yaris
Toyota Yaris
8
Dacia Logan
Renault Clio
9
Dacia Sandero
Citroën C3
10
Škoda Citigo
Opel Corsa

 

Zlatá karta_logo AAA Skupina AURES Holdings působí na trhu již 27 let. Provozuje síť 49 poboček v České republice, na Slovensku, v Polsku a v Maďarsku. Za dobu své existence obsloužila již přes 2,2 milionu zákazníků. Skupina prodá ročně na 83 000 vozů a je tak největším prodejcem ojetých aut ve střední a východní Evropě. Prodává také zánovní vozy pod obnovenou značkou Mototechna. Společnost se pravidelně umisťuje v žebříčcích CZECH TOP 100 a Českých 100 nejlepších. Pro roky 2017 a 2018 byla držitelem prestižního ocenění Superbrands a umístila se na 2. místě v celoevropské soutěži European Business Awards 2016/2017. Skupinu AAA AUTO vlastní britsko-polský investiční fond Abris Capital Partners. Značky AAA AUTO a Mototechna jsou oficiálním partnerem české nejvyšší fotbalové soutěže – Fortuna ligy.

 

 

 
800 110 800 Volejte denně 8:00 - 21:00
  • Garáž
  • Upozornění 0
  • Hledat

Tým AAA AUTO Tým AAA AUTO

Dobrý den , potřebujete poradit s výběrem auta? Nechte nám na sebe kontakt a my vám zavoláme zpět.

nebo volejte rovnou 800 110 800