Další čtyři automobily z AAA AUTO pomohou na Moravě při rozvozu ochranných pomůcek a nákupů seniorům

Praha 8. dubna 2020 – Senioři patří v době pandemie COVID-19 mezi nejrizikovější skupinu, proto největší prodejce ojetých automobilů AAA AUTO v rámci spolupráce s nejvyšší fotbalovou soutěží zapůjčilo další čtyři automobily Charitě Ostrava, Charitě Odry a Charitě Jablunkov. Automobily budou sloužit pro rozvoz ochranných pomůcek a nákupů pro seniory na Moravě.  Vozy z AAA AUTO již zaváží 130 pražských lékáren, poskytlo vozy i Červenému kříži a spolku ALSA, která pomáhá lidem s fatálním onemocněním Amyotrofická laterální skleróza. Společnost je již dvě dekády také největším přispěvatelem Dětské dopravní nadace, která pomáhá sirotkům obětí dopravních nehod.

„Obrací se na nás velké množství organizací, které obzvláště v době pandemie bojují při své charitativní činnosti s nedostatkem lidí nebo dopravních prostředků. Rozhodli jsme se podpořit více menších organizací, pro které je složitější takovouto pomoc získat, a to nejen zapůjčením automobilů, ale i lidským kapitálem. Zapůjčení automobilů moravským charitám pomůže v zabezpečení nejrizikovější skupiny obyvatel, kterými jsou senioři,“ řekla Karolína Topolová, generální ředitelka a předsedkyně představenstva skupiny AURES Holdings, která provozuje mezinárodní sítě autocenter AAA AUTO. Síť největšího prodejce ojetých automobilů má již několik týdnů zavřené pobočky a svůj prodej i vzhledem k situaci přesunula do on-line prostředí a automobily vozí zákazníkům až před dům. Kromě Charity Ostrava, Charity Odry a Charity Jablunkov také zaváží na 130 pražských lékáren a zapůjčila automobil například Červenému kříži. V následujících dnech plánuje pomoci ještě dalším organizacím.

„V této době je obzvláště důležitá vzájemná pomoc a solidarita. Jsme vděčni, že nám společnost AAA AUTO vyšla vstříc a operativně nám připravila tolik potřebné automobily. Zapůjčené vozy nám pomohou zefektivnit činnost pečovatelských služeb, které v těchto dnech zajišťují rozšířenou nabídku péče pro nové klienty v podobě rozvážky nákupů potravin, léků nebo obědů,“ vysvětlil Lukáš Curylo, ředitel ostravsko-opavské diecézní Charity, pod kterou působí oblastní Charity v Ostravě, Jablunkově a Odrách. To, že nabídka přichází v pravou chvíli, potvrzuje i ředitelka Charity Jablunkov Lucie Szotkowská: „V těchto dnech nám volá čím dál více lidí s prosbou o pomoc a zájem o pečovatelskou službu stoupá. Náš 12 členný tým má aktuálně k dispozici v terénu 3 vozy, nové 2 zapůjčené automobily tak umožní pomáhat více lidem.“ S pozitivním efektem rozšíření vozového parku souhlasí i Martin Pražák, ředitel Charity Ostrava: „Nový vůz nejen pomůže uspokojit zvýšenou poptávku o zajištění péče, navíc nám usnadní práci a zvýší ochranu našich zaměstnanců, aby nemuseli využívat hromadnou dopravu.“ Poslední ze čtyř zapůjčených automobilů pak bude pomáhat v Charitě Odry.

Skupina AURES Holdings působí na trhu již 28 let. Provozuje síť 57 poboček v České republice, na Slovensku, v Polsku a v Maďarsku. Za dobu své existence obsloužila již přes 2,4 milionu zákazníků. Skupina prodá ročně na 86 000 vozů a je tak největším prodejcem ojetých aut ve střední a východní Evropě. Prodává také zánovní vozy pod obnovenou značkou Mototechna. Společnost se pravidelně umisťuje v žebříčcích CZECH TOP 100 a Českých 100 nejlepších. Pro roky 2017 a 2018 byla držitelem prestižního ocenění Superbrands a umístila se na 2. místě v celoevropské soutěži European Business Awards 2016/2017. Skupinu AAA AUTO vlastní britsko-polský investiční fond Abris Capital Partners. Značky AAA AUTO a Mototechna jsou oficiálním partnerem české nejvyšší fotbalové soutěže – Fortuna ligy. Generální ředitelka a předsedkyně představenstva AURES Holdings Karolína Topolová se letos umístila v anketě Top Ženy Česka na prvním místě v kategorii manažerek.
800 110 800 Volejte denně 8:00 - 21:00
  • Garáž
  • Upozornění 0
  • Hledat
Více

Tým AAA AUTO Tým AAA AUTO

Dobrý den , potřebujete poradit s výběrem auta? Nechte nám na sebe kontakt a my vám zavoláme zpět.

nebo volejte rovnou 800 110 800