Čeští řidiči objevují výhody moderních vozů MPV. Hitem je ix20 od Hyundai

Praha 19. 2. 2019 - Výhody aut kategorie MPV lákají stále více českých řidičů. Zejména starší generace ocení vyšší podvozek, a tudíž snadnější nastupování a lepší přehled o dění na vozovce. V ČR této kategorii dlouhodobě kraluje Hyundai ix20 vyráběný v Nošovicích u Frýdku-Místku. 

Statistiky Svazu dovozců automobilů (SDA) ukazují, že v loňském roce se v ČR prodalo celkem 31 283 vozů kategorie MPV, což představuje bezmála 12% podíl na celém trhu. Vyšší zájem o tuto kategorii zejména u starší generace řidičů registruje i největší prodejce ojetých vozů u nás síť AAA Auto. „Pro seniory jsou vyšší vozy ideální volbou – je z nich dobrý rozhled, dobře se do nich nasedá, mají prostorný a variabilní interiér a v neposlední řadě se často jedná o mladší auta,“ říká generální ředitelka a předsedkyně představenstva sítě autocenter AAA AUTO Karolína Topolová.

Starší generace oceňuje u vozů hlavně praktickou stránku, snadnou ovladatelnost, bezpečnost a relativně nízké provozní náklady. Ideálním příkladem vozu, který je mezi zákazníky z řad seniorů oblíben, je Hyundai ix20 s dieselovou čtrnáctistovkou. „Za ceny začínající už od 100 tisíc korun se dá pořídit velmi praktický, pětiletý vůz, který jeho majitele i s vnoučaty bezpečně doveze třeba na chalupu, a to s nízkými provozními náklady,“ doplňuje Topolová s tím, že vozy Hyundai tradičně nabízejí široké spektrum výbavy zahrnující klimatizaci, palubní počítač, stabilizační systém ESP a 6 airbagů.

Model Hyundai ix20 je trvale nejoblíbenějším vozem v kategorii menších MPV, kde jeho tržní podíl osciluje mezi 50 a 60 procenty. Výroba tohoto modelu měla v Nošovicích skončit již v roce 2017, vedení automobilky ale nakonec rozhodlo o jejím prodloužení minimálně do konce roku 2019. Vůz je oblíbený hlavně díky své multifunkčnosti, která spočívá například v možnosti podélně posouvat obě části dělené zadní lavice, nebo nastavovat sklon opěradel zadních sedadel, a tím podle potřeb měnit velikost prostoru pro cestující a zavazadla. Vyniká navíc mimořádnou odolností, což z něj činí vyhledávanou a spolehlivou ojetinu.  

 

Zlatá karta_logo AAA Skupina AAA AUTO působí na trhu již 27 let. Provozuje síť 46 poboček v České republice, na Slovensku, v Polsku a v Maďarsku. Za dobu své existence obsloužila již přes 2,2 milionu zákazníků. Skupina prodá ročně na 83 000 vozů a je tak největším prodejcem ojetých aut ve střední a východní Evropě. Prodává také zánovní vozy pod obnovenou značkou Mototechna. Společnost se pravidelně umisťuje v žebříčcích CZECH TOP 100 a Českých 100 nejlepších. Pro roky 2017 a 2018 byla držitelem prestižního ocenění Superbrands a umístila se na 2. místě v celoevropské soutěži European Business Awards 2016/2017. Skupinu AAA AUTO vlastní britsko-polský investiční fond Abris Capital Partners. Značky AAA AUTO a Mototechna jsou oficiálním partnerem české nejvyšší fotbalové soutěže – Fortuna ligy.

 

 800 110 800 Volejte denně 8:00 - 21:00

Tým AAA AUTO Tým AAA AUTO

Dobrý den , potřebujete poradit s výběrem auta? Nechte nám na sebe kontakt a my vám zavoláme zpět.

nebo volejte rovnou 800 110 800