AAA AUTO letos čeká historické prodeje, příští rok cílí na padesát poboček

V roce 2018 se v síti autocenter prodá 84 000 vozů, v roce 2019 až 100 000

Praha, 10. října 2018 - Síť autocenter AAA AUTO, provozovaná skupinou AURES Holdings, letos za první tři čtvrtletí prodala 64 000 vozů a s celkovými letošními prodeji plánovanými na úrovni 84 000 aut měla by bez problémů překonat svůj deset let starý celoroční rekord. V příštím roce bude prodejní cíl ještě ambicióznější. Pomoct by k němu mělo rozšíření pobočkové sítě ze stávajících 45 autocenter na 50 a další zavádění inovací.

Skupina celkově za prvních 9 měsíců zvýšila prodeje na 64 000 ojetých vozů, což je o 12 % více než za stejné období loni. Nejsilněji rostoucí zemí je Polsko, kde se zatím meziročně prodeje zvýšily o 49 %. Přitom v této zemi je potenciál rozvoje skupiny stále obrovský. „Po třech letech budování infrastruktury a intenzivním tréninku lokálního týmu přecházíme do druhé, podstatně rychlejší fáze expanze v Polsku. V příštím roce tam otevřeme až čtyři nové pobočky s kapacitou 300-500 aut ve městech nad 300 000 obyvatel. Celkově tak plánujeme zhruba zdvojnásobit nabídku aut z aktuálních zhruba 1400 na 2500-3000 aut v nabídce během pouhého roku. Pro srovnání - průměrná pobočka v ČR mimo velká města má na skladě cca 200-250 aut - velikost poboček v Polsku je tedy zhruba dvojnásobně větší než je standard české i slovenské sítě. Naše strategie je postupně dominovat Slezskému regionu a v expanzi během 2-3 let postupovat směrem na sever ke Gdaňsku a Gdyni,“ uvedla Karolína Topolová, generální ředitelka sítě autocenter AAA AUTO provozované skupinou AURES Holdings. Kromě Polska otevře po více než dvou letech AURES Holdings novou pobočku sítě AAA AUTO také v České republice a v Maďarsku. Koncem roku 2019 by tak měla síť AAA AUTO zahrnovat 50 autocenter, tedy nejvíce v historii. „To by nám mělo pomoci dostat se v prodejích příštího roku až ke hranici 100 000 vozů, pokud bude současný trend růstu trhu nových i ojetých aut nadále pokračovat. Letos prodáme asi 84 000 aut, takže při růstu na úrovni trhu, podpořeném navíc rychlou expanzí je to poměrně realistický cíl,“ věří Topolová.

 
 

Top 10 nejprodávanějších vozů v síti AAA AUTO, leden - září 2018

 
Česko
Slovensko
Maďarsko
Polsko
1.
Škoda Octavia
Škoda Octavia

Opel Astra

Opel Astra

2.
Škoda Fabia
Škoda Fabia

Suzuki Swift

Ford Focus

3.

Volkswagen Passat

Volkswagen Passat

Ford Focus

Škoda Octavia

4.
Škoda Superb
Volkswagen Golf

Škoda Octavia

Škoda Fabia

5.
Hyundai i30

Škoda Superb

Suzuki Ignis

Volkswagen Golf
6.
Ford Focus

Opel Astra

Opel Corsa

Renault Clio

7.
Volkswagen Golf

Kia Ceed

Volkswagen Passat

Renault Megane

8.
Ford Mondeo

Ford Focus

Volkswagen Golf

Ford Mondeo

9.
Škoda Yeti

Kia Sportage

Ford Mondeo

Hyundai i30

10.
Renault Megane

Renault Megane

Renault Megane

Volkswagen Passat
 
Alternativní pohony

Kromě expanze pobočkové sítě a inovací vidí skupina další prostor k růstu prodejů také v zaměření na vozy s alternativními pohony. „Po letech stagnace lze podle prodejů nových vozů s alternativními pohony očekávat i jejich boom mezi ojetinami. V bazarech se konečně více objevují hybridy a elektromobily. Prodej elektromobilů je u nás letos trojnásobný, u CNG více než dvojnásobný. Na trhu ojetin chceme být v  segmentu alternativních pohonů leaderem, stejně jako již jsme ve všech  ostatních,“ uvedl provozní ředitel AAA AUTO Petr Vaněček. Katalyzátory vývoje bude podle Vaněčka jednak zahájení prodeje elektromobilů a plug-in hybridů Škoda v příštím roce a pak také minulý týden Evropským parlamentem požadované drastické snížení emisí automobilů od roku 2030. „Pokud bude s pozicí Evropského parlamentu souhlasit Evropská komise a členské státy, povede to nezbytně k rychlému rozvoji elektromobility,“ míní Vaněček.

Inovace

Kromě rozvoje pobočkové sítě deklarovala skupina jako hlavní směr pro zvyšování objemu prodejů zavádění inovací. Letos v lednu proto soustředila vývoj a zavádění inovací pro všechny značky a podnikatelské aktivity pod nově založenou inovační laboratoř AuresLab. Během roku se AuresLab stal plnohodnotnou součástí skupiny a představil řadu nových aktivity skupiny. „Za dobu své krátké činnosti AuresLab vyvinul značky Mototechna Classic, Mototechna Drive, službu Try&Buy, a několik aplikací pro výkup a prodej vozidel pod souhrnným názvem AuresApps. V rozvoji činnosti AuresLabu budeme nadále pokračovat i v dalších letech,“ uvedl Petr Vaněček, který má zavádění inovací ve skupině ve své přímé kompetenci.

Velmi úspěšnými projekty v rámci inovací jsou zejména značka investičních vozů Mototechna Classic a půjčovna Mototechna Drive. „Od dubna značka prodala 50 vozů různých značek, hodnoty a stáří. Za zmínku stojí Lancia Kappa po prezidentu Václavu Havlovi, Ford Mustang ze šedesátých let, pickup Ford Ranchero z roku 1972 či několik veteránů z éry socialismu. Nejcennějšími vozy v současné nabídce je dvojice Ferrari Testarossa v ceně několika milionů, jedno Ferrari 550 Maranello za 2,6 milionu a Jaguár XK1 20 r. v. 1949 v ceně cca 8 milionů korun,“ shrnul Vaněček. Půjčovna Mototechna Drive již zapůjčil 400 vozů. „Od listopadu spustíme nový projekt FlexiRent s flexibilní dobou pronájmu vozidla na 6, 9 nebo 12 měsíců za fixní měsíční splátku. V roce 2019 počítáme se zahájením identické činnosti i na Slovensku a v Polsku,“ dodal Vaněček. Úspěchy slaví i prodej specializovaného software pro výkup a správu skladových zásob vozů AuresApps. „Máme již dva velké zákazníky v Rusku a blížíme se k závěru jednání se zákazníkem v Japonsku a v Jihoafrické republice,“ dodal.

Nejnovějším inovačním počinem je projekt komplexního řešení mobility pro firmy pod názvem Fleet Hero, který právě spouštíme do pilotního provozu. Fleet Hero umožňuje krátkodobý a dlouhodobý pronájem zánovních vozů firmám. „Je to řešení ve formě služby „Car As A Service“ - veškeré starosti se správou vozového parku tak přechází na nás. Firmy mohou složení své flotily průběžně měnit podle svých aktuálních potřeb,“ vysvětlil Vaněček. Ostrý start služby Fleet Hero skupina plánuje od nového roku.

Fotbal

S novou fotbalovou sezónou značky AAA AUTO a Mototechna zahájily už třetí rok spolupráce s nejvyšší ligou. Od zahájení podpory fotbalu již skupina klubům postupně zapůjčila již přes 550 vozů, pravidelně jich využívají zhruba 130. Kromě prvoligových klubů se podpora týká i druholigových, které buď v letošním roce sestoupily (např. Brno, Hradec Králové), nebo bojují o účast v první lize pro další sezónu. Díky spolupráci získaly od skupiny AURES Holdings 700 vstupenek na ligová utkání děti z dětských domovů.

Dlouhodobá spolupráce je pro nás zásadní a nejen proto si vážíme partnerů jako je AURES Holdings. Společný svazek nám pomáhá zvyšovat atraktivitu pro další podporovatele a sponzory, které díky této spolupráci získáváme. Společnost se značkami AAA AUTO a Mototechna dokázala využít marketingového potenciálu fotbalové spolupráce na maximum a je pro nás ukázkou toho, jak se sportovní sponzoring dělá,“ zhodnotil spolupráci předseda Ligové fotbalové asociace Dušan Svoboda.

Nová tvář značky Mototechna

V rámci projektu ambasadorů skupiny se novou tváří a hlavně hlasem značky Mototechna stala herečka a šansoniérka Chantal Poullain. „Hodně cestuji za prací a auto je pro mě mým druhým domovem. Je to můj pomocník nejen při cestách za koncerty a divadlem, ale i pro Nadaci Archa Chantal. Poslední dobou jsem byla hodně odkázaná na odvoz známých, což při neustálém cestování za divadlem i koncertováním bylo z dlouhodobého hlediska nemyslitelné. Mototechna je pro mě charizmatickým partnerem, který vyřešil moji mobilitu nadstandardním způsobem a na spolupráci se těším,“ řekla Chantal Poullain.

 

AAA Síť autocenter ojetých vozů AAA AUTO působí na trhu již 26 let. Zahrnuje více než 40 poboček v České republice, na Slovensku, v Polsku a v Maďarsku. Je součástí skupiny AURES Holdings, kterou majoritně vlastní britsko-polský investiční fond Abris Capital Partners. Za dobu své existence společnost obsloužila již přes 2 miliony zákazníků. V roce 2017 prodala 75 400 vozů a je tak z hlediska počtu zobchodovaných automobilů jedním z největších prodejců ojetých aut ve střední a východní Evropě. Nabízí také zánovní vozy pod značkou Mototechna. Společnost se pravidelně umisťuje v žebříčcích CZECH TOP 100 a Českých 100 nejlepších. Pro rok 2017 a 2018 se stala i držitelem prestižního ocenění Superbrands a umístila se na 2. místě v celoevropské soutěži European Business Awards 2016/2017. Značky AAA AUTO a Mototechna jsou oficiálním partnerem české nejvyšší fotbalové soutěže – Fortuna ligy.

 

 800 110 800 Volejte denně 8:00 - 21:00

Tým AAA AUTO Tým AAA AUTO

Dobrý den , potřebujete poradit s výběrem auta? Nechte nám na sebe kontakt a my vám zavoláme zpět.

nebo volejte rovnou 800 110 800