Tiskové zprávy

2007 | 2008 | 2009 | 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017

Q1 | Q2 | Q3 | Q4

2017

1 2 3 4  >
Trendy v oblasti financování ojetých vozů
20. duben 2017
Trendy v oblasti financování ojetých vozů
Praha, 20. dubna 2017 – Většině Čechů ještě před sedmi lety připadalo naprosto nemyslitelné zabývat se možností financování vozů, natož pak uvažovat o koupi dražších automobilů. Hlavní bylo, že auto jezdilo, na co tedy řešit pohodlí či bezpečnost. Od roku 2010 se však preference českých klientů začaly v oblasti exkluzivity a bezpečí vozů výrazně proměňovat, s čímž souvisí i zvýšený zájem o financování vozů. Důvodem je stále se zlepšující ekonomická situace a trend vyhledávat kvalitu za přijatelnou cenu. Vyplynulo to z dlouhodobého sledování vývoje a trendů financování ojetých vozů společnosti AAA AUTO.

AAA AUTO vyprodává 40% skladových zásob a připravuje se na teplejší sezónu
18. duben 2017
AAA AUTO vyprodává 40% skladových zásob a připravuje se na teplejší sezónu
Praha, 18. dubna 2017 – AAA AUTO, největší prodejce ojetých automobilů u nás, se připravuje na letošní hlavní sezónu a snížil cenu u více než 3 200 automobilů ve své nabídce, a to až o 70 000 korun. Dnes navíc zákazníci budou moci nakupovat na všech 21 pobočkách až do půlnoci, čímž prodejce reaguje na zákonné omezení prodeje o Velikonocích.

Auta před padesáti lety a dnes
11. duben 2017
Auta před padesáti lety a dnes
Praha, 11. dubna 2017 – Pasivní i aktivní bezpečnost automobilů se za poslední půlstoletí posunula o obrovský kus vpřed. Od povinnosti používat bezpečnostní pásy na předních sedadlech, která byla v Československu zavedena od 1. ledna 1967, přes airbagy, systém ABS, stabilizační systém ESP až k dnešním bezpečnostním prvkům, které by z pohledu běžného uživatele ještě před pár lety spadaly do kategorie science fiction.

S příchodem jarního počasí se navyšuje také počet nabízených ojetých vozů na českém trhu
6. duben 2017
S příchodem jarního počasí se navyšuje také počet nabízených ojetých vozů na českém trhu
Praha, 6. dubna 2017 – Jarní období s sebou každoročně přináší nárůst nabídky automobilů na trhu s ojetými vozy a ani minulý měsíc tomu nebylo jinak. V březnu bylo na českém trhu s ojetinami inzerováno celkem 82 000 vozů, což je až o 4 tisíce více než v předchozím měsíci. Tyto výsledky vyplynuly z pravidelné analýzy společnosti AAA AUTO, která trh s ojetými automobily kontinuálně sleduje a provádí jeho hodnocení.

Ojeté hybridy netáhnou, CNG je na vzestupu
31. březen 2017
Ojeté hybridy netáhnou, CNG je na vzestupu
Praha, 31. 3. 2017 Mezi novými auty je i díky státní podpoře znatelný zájem o plně elektrické a hybridní vozy. Na trhu ojetých vozidel jsou ale prodejní trendy odlišné. Zákazníci, kteří chtějí alternativní pohon, stále častěji volí auta na stlačený zemní plyn, tedy CNG.

AAA AUTO letos nabídne až 135 nových pozic, aktuálně nabízí 80 volných míst
27. březen 2017
AAA AUTO letos nabídne až 135 nových pozic, aktuálně nabízí 80 volných míst
Praha, 27. března 2017 – Největší prodejce ojetých automobilů ve střední a východní Evropě plánuje i letos významně expandovat a s tím souvisí i plán AAA AUTO otevřít v letošním roce až 135 nových pozic. V současnosti společnost nabízí jen v České republice o 45 % více pracovních pozic ve srovnání se stejným obdobím loňského roku. Největší nábor zaměstnanců proběhne z důvodu expanze v Polsku a dalších zemích. V současné době zaměstnává skupina AAA AUTO téměř 2 400 lidí, kteří pracují na více než čtyřiceti pobočkách ve čtyřech státech.

Barva automobilu – okno do duše jeho majitele
23. březen 2017
Barva automobilu – okno do duše jeho majitele
Praha 23. března 2017 - Naštěstí již dávno pominula doba, kdy si zákazník mohl vybrat jakoukoliv barvu auta, pokud to byla černá. Automobilky nabízejí kromě základní palety další desítky barev, které napomohou individualizovat vzhled jejich výrobků podle přání zákazníků. Lidé si barvy opravdu užívají. Ženy, ale i muži.

Češi v loni více utráceli za ojeté automobily, roste poptávka po vyšší výbavě
20. březen 2017
Češi v loni více utráceli za ojeté automobily, roste poptávka po vyšší výbavě
Praha, 20. března 2017 – Výrazně rozšířenou nabídku ojetých vozů v ČR, ale zároveň o něco vyšší cenu nabídl trh ojetin v loňském roce v porovnání s rokem 2015. Způsobují to nejen zvyšující se nároky zákazníků na výbavu, ale také ochota investovat více peněz do zánovních automobilů, což potvrzují i prodeje největšího prodejce ojetin u nás, AAA AUTO a značky Mototechna. Výsledky srovnání vycházejí ze statistických dat shromažďovaných společností AAA AUTO o celkovém trhu a z údajů o vlastních prodejích, které loni v České republice činily 44 000 vozů.

Mýtus o „nestáčení“ v Německu padl, podle tamní policie má falešné kilometry každá třetí prodaná ojetina
15. březen 2017
Mýtus o „nestáčení“ v Německu padl, podle tamní policie má falešné kilometry každá třetí prodaná ojetina
Praha, 15. března 2017 – Velmi častým argumentem pro dovoz ojetiny z Německa bývá tvrzení, že v SRN se auta nestáčejí, protože je to tam trestné. Po dvanácti letech od zavedení trestnosti manipulace s tachometrem se německý automobilový klub ADAC rozhodl zjistit, zda zákon opravdu pomohl. Výsledky průzkumu jsou alarmující. Počet prodaných stočených ojetin není daleko od katastrofálního stavu, jaký známe z České republiky: každé třetí ojeté auto prodané v Německu je stočené.

AAA AUTO po fotbalové lize podpoří i mistrovství v kanoistice a veslování
13. březen 2017
AAA AUTO po fotbalové lize podpoří i mistrovství v kanoistice a veslování
Praha, 13. března 2017 – Největší prodejce ojetých automobilů AAA AUTO, který letos slaví 25 let na trhu, se rozhodl po uzavření partnerství s českou nejvyšší fotbalovou soutěží - ePojisteni.cz ligou, podpořit také jedny z největších tuzemských sportovních událostí letošního jara a léta, a to Mistrovství světa v rychlostní kanoistice a Mistrovství Evropy ve veslování. AAA AUTO celkem na tyto akce zapůjčí 37 automobilů a zařadí se tak mezi největší sponzory českého sportu.

 

Skupina AAA AUTO působí na trhu již 25 let. Provozuje síť více než 40 poboček v České republice, na Slovensku, v Polsku a v Maďarsku. Za dobu své existence obsloužila přes 1,9 milionu zákazníků. Skupina prodá ročně téměř 70 000 vozů a je tak největším prodejcem ojetých aut ve střední a východní Evropě. Prodává také zánovní vozy pod obnovenou značkou Mototechna. Společnost se pravidelně umisťuje v žebříčku Czech TOP 100 a Českých 100 nejlepších. Skupinu AAA AUTO vlastní britsko-polský investiční fond Abris Capital Partners. Značky AAA AUTO a Mototechna jsou oficiálním partnerem české nejvyšší fotbalové soutěže – ePojisteni.cz ligy. Vyhrajte tablet
Vyhledávejte stisknutím klávesy Enter.
800 110 800denně od 8:00 do 21:00
Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Více informací