Tiskové zprávy

2007 | 2008 | 2009 | 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017

Q1 | Q2 | Q3 | Q4

2017

1 2 3 4 5 6  >
AAA AUTO získalo od CZECH TOP 100 ocenění za 25 let úspěšného podnikání
22. červen 2017
AAA AUTO získalo od CZECH TOP 100 ocenění za 25 let úspěšného podnikání
Praha 22. června 2017 – Společnost AAA AUTO se letos v žebříčku nejvýznamnějších firem CZECH TOP 100 umístila na 48. místě s obratem téměř 13,5 miliard korun a umístila se mezi 100 nejvýznamnějšími firmami podle tržeb. AAA AUTO zároveň získalo speciální ocenění za 25 let úspěšného působení na českém trhu.

Je vaše auto připravené na léto?
21. červen 2017
Je vaše auto připravené na léto?
Praha, 21. června 2017 – Většina řidičů ví, že na zimu musí vůz důkladně připravit ještě před nástupem mrazů. Letos jaro udeřilo plnou silou už před několika týdny, ale řada řidičů tomu zatím nevěnovala pozornost. Před zimou řidiče zpravidla k aktivní přípravě vozu přiměje obava o bezpečnost a o případnou ztrátu mobility. V létě už toto nebezpečí tak intenzivně nevnímají, to však neznamená, že by měli přípravu na úspěšný přechod do letní sezóny jakkoli podceňovat. Zanedbání přípravy vozu na delší dovolenkovou cestu může posádku nepřímo ohrozit i na životě.

Pořiďte si hračku, po které jste vždy toužili - na Den otců máte k nákupu konečně důvod!
16. červen 2017
Pořiďte si hračku, po které jste vždy toužili - na Den otců máte k nákupu konečně důvod!
Praha, 16. června 2017 – Léta odříkání a rodičovských starostí už máte za sebou, hypotéka je splacená, děti vyrostly a slušně vydělávají. Ideální čas nadělit si hračku, kterou jste si hlavně kvůli dětem nikdy nemohl dovolit – třeba zrovna k nedělnímu Dni otců.

Nejoblíbenější a nejzajímavější ojetiny v 25leté historii AAA AUTO: od Favoritu k Octavii
15. červen 2017
Nejoblíbenější a nejzajímavější ojetiny v 25leté historii AAA AUTO: od Favoritu k Octavii
Praha, 15. června 2017 – Dynamická proměna trhu s ojetými automobily zaznamenala za uplynulé čtvrtstoletí velký vývoj. Ten se netýkal pouze trendů, stupňů výbavy a nových prvků s ohledem na užitnou hodnotu, cenu či stáří, ale zejména jednotlivých značek a modelů. Podrobnou analýzu provedla společnost AAA AUTO International na základě dlouhodobého sledování statistik nejprodávanějších vozů.

Novou tváří AAA AUTO se stal největší talent českého fotbalu Patrik Schick
13. červen 2017
Novou tváří AAA AUTO se stal největší talent českého fotbalu Patrik Schick
Praha 13. června 2017 – Společnost AAA AUTO před třemi lety spustila nový komunikační koncept, ve kterém sází na známé české tváře. Herecké osobnosti loni doplnila o fotbalové hvězdy. Po útočníkovi AC Sparta Praha Václavu Kadlecovi získala do komunikačního portfolia i patrně největší český fotbalový talent současnosti, útočníka a reprezentačního hráče Patrika Schicka. O něm se spekuluje, že brzy přestoupí do zahraničí jako druhý nejdražší hráč v historii tuzemského fotbalu. Patrik Schick, kolem kterého krouží velkokluby jako londýnský Arsenal, Bayern Mnichov, AC Milán nebo Juventus Turín, se přidá mezi české fotbalové i herecké osobnosti jako Václav Kadlec, Václav Vydra nebo Veronika Žilková.

Ojeté kabriolety jsou čím dál tím víc v kurzu
12. červen 2017
Ojeté kabriolety jsou čím dál tím víc v kurzu
Praha 12. června 2017 – I letos pokračuje jeden z nejmarkantnějších trendů na trhu s ojetými vozy - nárůst poptávky po vozech se stahovací nebo odnímatelnou střechou. Kabriolety vyhledává stále více řidičů několik posledních let, letošní boom už zřejmě v očekávání dalšího žhavého léta překračuje dokonce i zatím absolutně rekordní loňské prodejní výsledky. Přestože ještě na začátku května sněžilo, prodal největší prodejce ojetých aut ve střední a východní Evropě AAA AUTO International za prvních pět měsíců roku jen v ČR hned několik desítek kabrioletů.

Počet nabízených ojetých vozů opět stoupá
7. červen 2017
Počet nabízených ojetých vozů opět stoupá
Praha, 6. června 2017 – V minulém měsíci šla ručička barometru ukazující počet nabízených ojetých automobilů prudce dolů. Měsíc květen ji však velmi rychle vystřelil do vysokých hodnot. Zatímco v dubnu bylo inzerováno 76 000 automobilů, v květnu se na trhu s ojetinami objevilo až 84 000 vozů. Vyplynulo to z pravidelné analýzy společnosti AAA AUTO, která trh s ojetými automobily kontinuálně sleduje a provádí jeho hodnocení.

Zásadní legislativa v ojetinách - vůz přehlásíte kdekoliv, nedokončení převodu se nevyplatí
31. květen 2017
Zásadní legislativa v ojetinách - vůz přehlásíte kdekoliv, nedokončení převodu se nevyplatí
Praha, 31. května 2017 - Legislativní vývoj na trhu s ojetými automobily za uplynulých 25 let zaznamenal mnoho změn. Od zavedení a pozdějšího zrušení zákazu dovozu starých aut, přes problematiku stáčení tachometrů až po právě aktuální novelu zákona o podmínkách provozu vozidel na pozemních komunikacích, která vejde v platnost již zítra, 1. června. Měla by usnadnit motoristům zejména registraci vozidel, která bude možná na kterémkoliv registru, ale také přinutit řidiče, aby registrační proces vždy řádně dokončili. AAA AUTO k této změně sestavila přehled zásadních legislativních úprav za uplynulých 25 let a zaměřilo se i na blízkou budoucnost. V plánu jsou totiž další změny regulace trhu ojetin.

Asijská auta jsou statisticky nejméně používaná, nejvíce najezdí Škodovky
29. květen 2017
Asijská auta jsou statisticky nejméně používaná, nejvíce najezdí Škodovky
Praha, 29. 5. 2017 – Největší prodejce ojetých aut ve střední Evropě AAA AUTO zpracoval statistiku průměrných nájezdů aut rozdělených podle zemí, kde byla vyrobena. Statistika je založena na vozidlech, které prošly autocentry AAA AUTO od 1. 1. 2013 do 10. 5. 2017 v České republice a je rozdělena do pěti kategorií – mini a malé vozy, nižší střední třída, střední třída, SUV a MPV. Průměrný nájezd byl sledován u aut v pátém a osmém roce od výroby.

Rodiny volí praktické a bezpečné vozy, vítězí značka Škoda, následují VW a Ford
25. květen 2017
Rodiny volí praktické a bezpečné vozy, vítězí značka Škoda, následují VW a Ford
Praha, 25. května 2017 – Blížící se období letních dovolených je pro většinu z nás také příhodným časem pro pořízení si lepšího automobilu. Rodiny se vydávají na delší vzdálenosti a chtějí svoje nejdražší bezpečně a pohodlně dovézt do cíle. Největší prodejce ojetých automobilů AAA AUTO již eviduje navýšení prodeje rodinných vozů o téměř 5 % a další nárůst lze očekávat i nadále. Lidé si budou moci rodinné vozy prohlédnout i v rámci dětského dne v AAA AUTO, který na pobočkách proběhne v neděli 28. května.

 

Skupina AAA AUTO působí na trhu již 25 let. Provozuje síť více než 40 poboček v České republice, na Slovensku, v Polsku a v Maďarsku. Za dobu své existence obsloužila přes 1,9 milionu zákazníků. Skupina prodá ročně téměř 70 000 vozů a je tak největším prodejcem ojetých aut ve střední a východní Evropě. Prodává také zánovní vozy pod obnovenou značkou Mototechna. Společnost se pravidelně umisťuje v žebříčku Czech TOP 100 a Českých 100 nejlepších. Skupinu AAA AUTO vlastní britsko-polský investiční fond Abris Capital Partners. Značky AAA AUTO a Mototechna jsou oficiálním partnerem české nejvyšší fotbalové soutěže – ePojisteni.cz ligy. Nově jsme pro vás otevřeli pobočku v Mladé Boleslavi. Více informací o pobočce zde.

×
Vyhrajte tablet
Vyhledávejte stisknutím klávesy Enter.
800 110 800denně od 8:00 do 21:00
Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Více informací