Tiskové zprávy

2007 | 2008 | 2009 | 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017

Q1 | Q2 | Q3 | Q4

2017

1 2 3 4 5 6  >
25 let AAA AUTO: První call centrum mezi autobazary znamenalo revoluci
21. červenec 2017
25 let AAA AUTO: První call centrum mezi autobazary znamenalo revoluci
Praha, 21. července 2017 – Společnosti, která letos slaví 25. výročí existence na trhu, významně dopomohlo na vrchol žebříčku mezi autobazary i založení call centra v roce 1998. Zřízení této služby se v podstatě od počátku stalo průlomem v oblasti obchodu s ojetými automobily. Od komplikovanějších začátků s několika málo zaměstnanci se za posledních téměř dvacet let rozrostlo ve dvě velká centra, v Praze a Ostravě, která v současnosti vyřídí přes 2 600 000 telefonátů ročně. Operátoři fungují také jako pomoc při online výběru ojetého vozu. Dokazuje to i fakt, že se přes call centrum momentálně realizuje více než 50 % všech obchodů společnosti.

Trh s ojetými diesely začal kopírovat trendy prodeje nových vozů
20. červenec 2017
Trh s ojetými diesely začal kopírovat trendy prodeje nových vozů
Praha 20. července 2017 – Prodeje benzínových aut jsou nejvyšší za posledních pět let. Od ledna do června roku 2016 se prodalo 43,27 % nových vozů s dieselovým motorem a 53,9 % s benzínovým. Zbytek připadal na alternativní paliva. V letošním roce se mezi lednem a červnem prodávalo již 57,27 % nových aut v benzínové motorizaci. Prodeje alternativních pohonů se meziročně zvýšily o necelé procento. Tomuto trendu se začíná přizpůsobovat i trh ojetých vozů.

Dakarista Lukáš Kvapil jako patron zahájil prodejní výstavu vozů Mototechny v Brně
17. červenec 2017
Dakarista Lukáš Kvapil jako patron zahájil prodejní výstavu vozů Mototechny v Brně
Na Moravském náměstí a Náměstí Svobody v Brně se předvede několik desítek aut bezmála dvaceti výrobců. Nostalgická značka ročních, referentských a předváděcích vozů Mototechna ze skupiny AAA AUTO zde vystaví několik desítek vozů v rámci konceptu „pop-up store“. Patronem akce je dakarský závodník a profesionální voják Lukáš Kvapil, vyznamenaný za záchranu soupeřova života medailí ministra obrany.

Letošní červnová nabídka ojetin narostla oproti loňsku o pět tisíc aut
11. červenec 2017
Letošní červnová nabídka ojetin narostla oproti loňsku o pět tisíc aut
Praha, 11. července 2017 – Šestý měsíc letošního roku přinesl spolu s letním počasím i rostoucí zájem lidí o pořízení vozu v rámci právě probíhající motoristické sezóny. V měsíci červnu bylo na českém trhu inzerováno 79 000 ojetých vozů. Oproti loňskému červnu se tak nabídka na trhu ojetin zvětšila o 5 tisíc vozů. Vyplynulo to z pravidelné analýzy společnosti AAA AUTO, která trh s ojetými automobily kontinuálně sleduje a provádí jeho dlouhodobé srovnávání.

AAA AUTO získalo od CZECH TOP 100 ocenění za 25 let úspěšného podnikání
22. červen 2017
AAA AUTO získalo od CZECH TOP 100 ocenění za 25 let úspěšného podnikání
Praha 22. června 2017 – Společnost AAA AUTO se letos v žebříčku nejvýznamnějších firem CZECH TOP 100 umístila na 48. místě s obratem téměř 13,5 miliard korun a umístila se mezi 100 nejvýznamnějšími firmami podle tržeb. AAA AUTO zároveň získalo speciální ocenění za 25 let úspěšného působení na českém trhu.

Je vaše auto připravené na léto?
21. červen 2017
Je vaše auto připravené na léto?
Praha, 21. června 2017 – Většina řidičů ví, že na zimu musí vůz důkladně připravit ještě před nástupem mrazů. Letos jaro udeřilo plnou silou už před několika týdny, ale řada řidičů tomu zatím nevěnovala pozornost. Před zimou řidiče zpravidla k aktivní přípravě vozu přiměje obava o bezpečnost a o případnou ztrátu mobility. V létě už toto nebezpečí tak intenzivně nevnímají, to však neznamená, že by měli přípravu na úspěšný přechod do letní sezóny jakkoli podceňovat. Zanedbání přípravy vozu na delší dovolenkovou cestu může posádku nepřímo ohrozit i na životě.

Pořiďte si hračku, po které jste vždy toužili - na Den otců máte k nákupu konečně důvod!
16. červen 2017
Pořiďte si hračku, po které jste vždy toužili - na Den otců máte k nákupu konečně důvod!
Praha, 16. června 2017 – Léta odříkání a rodičovských starostí už máte za sebou, hypotéka je splacená, děti vyrostly a slušně vydělávají. Ideální čas nadělit si hračku, kterou jste si hlavně kvůli dětem nikdy nemohl dovolit – třeba zrovna k nedělnímu Dni otců.

Nejoblíbenější a nejzajímavější ojetiny v 25leté historii AAA AUTO: od Favoritu k Octavii
15. červen 2017
Nejoblíbenější a nejzajímavější ojetiny v 25leté historii AAA AUTO: od Favoritu k Octavii
Praha, 15. června 2017 – Dynamická proměna trhu s ojetými automobily zaznamenala za uplynulé čtvrtstoletí velký vývoj. Ten se netýkal pouze trendů, stupňů výbavy a nových prvků s ohledem na užitnou hodnotu, cenu či stáří, ale zejména jednotlivých značek a modelů. Podrobnou analýzu provedla společnost AAA AUTO International na základě dlouhodobého sledování statistik nejprodávanějších vozů.

Novou tváří AAA AUTO se stal největší talent českého fotbalu Patrik Schick
13. červen 2017
Novou tváří AAA AUTO se stal největší talent českého fotbalu Patrik Schick
Praha 13. června 2017 – Společnost AAA AUTO před třemi lety spustila nový komunikační koncept, ve kterém sází na známé české tváře. Herecké osobnosti loni doplnila o fotbalové hvězdy. Po útočníkovi AC Sparta Praha Václavu Kadlecovi získala do komunikačního portfolia i patrně největší český fotbalový talent současnosti, útočníka a reprezentačního hráče Patrika Schicka. O něm se spekuluje, že brzy přestoupí do zahraničí jako druhý nejdražší hráč v historii tuzemského fotbalu. Patrik Schick, kolem kterého krouží velkokluby jako londýnský Arsenal, Bayern Mnichov, AC Milán nebo Juventus Turín, se přidá mezi české fotbalové i herecké osobnosti jako Václav Kadlec, Václav Vydra nebo Veronika Žilková.

Ojeté kabriolety jsou čím dál tím víc v kurzu
12. červen 2017
Ojeté kabriolety jsou čím dál tím víc v kurzu
Praha 12. června 2017 – I letos pokračuje jeden z nejmarkantnějších trendů na trhu s ojetými vozy - nárůst poptávky po vozech se stahovací nebo odnímatelnou střechou. Kabriolety vyhledává stále více řidičů několik posledních let, letošní boom už zřejmě v očekávání dalšího žhavého léta překračuje dokonce i zatím absolutně rekordní loňské prodejní výsledky. Přestože ještě na začátku května sněžilo, prodal největší prodejce ojetých aut ve střední a východní Evropě AAA AUTO International za prvních pět měsíců roku jen v ČR hned několik desítek kabrioletů.

 

Skupina AAA AUTO působí na trhu již 25 let. Provozuje síť více než 40 poboček v České republice, na Slovensku, v Polsku a v Maďarsku. Za dobu své existence obsloužila přes 1,9 milionu zákazníků. Skupina prodá ročně téměř 70 000 vozů a je tak největším prodejcem ojetých aut ve střední a východní Evropě. Prodává také zánovní vozy pod obnovenou značkou Mototechna. Společnost se pravidelně umisťuje v žebříčku Czech TOP 100 a Českých 100 nejlepších. Skupinu AAA AUTO vlastní britsko-polský investiční fond Abris Capital Partners. Značky AAA AUTO a Mototechna jsou oficiálním partnerem české nejvyšší fotbalové soutěže – ePojisteni.cz ligy. Vyhrajte tablet
Vyhledávejte stisknutím klávesy Enter.
800 110 800denně od 8:00 do 21:00
Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Více informací