Tiskové zprávy

2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020

Q1 | Q2 | Q3 | Q4

2020

1 2 3 4 5  >
Ceny ojetin rostou nejen v České republice, nejlevněji se prodávaly vozy v době nouzového stavu
25. červen 2020
Ceny ojetin rostou nejen v České republice, nejlevněji se prodávaly vozy v době nouzového stavu
Pandemie koronaviru změnila stav české ekonomiky a promítá se i do cen automobilů. Průměrná cena ojetin tento měsíc vzrostla na téměř 241 tisíc korun a vzhledem k omezenému množství automobilů na trhu a výpadkům ve výrobě nových automobilů cena dál poroste. Nejvýhodněji mohli zákazníci pořídit automobil v době nouzového stavu, kdy se dal automobil pořídit v průměru za 224 tisíc korun. Vyplynulo to z prodejních dat největšího českého prodejce ojetých automobilů AAA AUTO.

Ideální čas na nákup auta pro radost
19. červen 2020
Ideální čas na nákup auta pro radost
Praha 16. června 2020 – Epidemie nového typu koronaviru zasáhla snad všechna odvětví lidské činnosti. Automobilový sektor nevyjímaje. Pro potenciální zájemce o zajímavé a netradiční vozy se však naskýtá příležitost, jak pořídit zajímavý kousek do garáže. Ceny sportovních aut, kabrioletů a veteránů začne ovlivňovat bobtnající nabídka aut, kterých se majitelé budou snažit zbavit, aby získali volné finanční prostředky, což začne tlačit na jejich cenu. Analýzu trhu přinášíme u příležitosti Mezinárodního dne otců, který letos připadá na neděli 21.6.

Trh s ojetinami po krizi znovu ožívá,  v květnu vzrostla nabídka aut o 37 %
4. červen 2020
Trh s ojetinami po krizi znovu ožívá, v květnu vzrostla nabídka aut o 37 %
Praha 3. června 2020 – Vládní opatření v souvislosti s epidemií nového typu koronaviru, která prakticky zastavila českou ekonomiku, se během uplynulých měsíců negativně projevila i na sekundárním automobilovém trhu. V březnu zmizelo z nabídky 13.000 ojetin, v dubnu dalších téměř 20.000 a nabídka se zastavila na 79.910 vozech. Květen přinesl oživení a návrat k číslům z února letošního roku. V nabídce bylo 109.127 ojetých aut. Vyplývá to z kontinuálního sledování trhu, které provádí společnost AURES Holdings, provozovatel sítě autocenter AAA AUTO.

Zánovní auta jsou volbou rozumu. Největší ztrátu hodnoty odepíše už první majitel
26. květen 2020
Zánovní auta jsou volbou rozumu. Největší ztrátu hodnoty odepíše už první majitel
Praha, 26. května 2020 – Koupě nového vozu je pro mnoho zákazníků snem, který si v rámci svých finančních možností nemohou dovolit. Na druhou stranu pořízení zcela nového auta není zrovna ideální investicí. Největší část své hodnoty totiž ztratí hned, jak opustí teplo autosalonu a během prvních let provozu. U aut do tří let stáří, a s nájezdem do 50 000 kilometrů, se průměrná úspora oproti novém vozu pohybuje okolo 22 %, nebo průměrných 132 700 Kč oproti ceníkové ceně. Vyplývá to z analýzy společnosti Mototechna, která se na zánovními vozy specializuje.

Češi si letos raději kvůli dovolené pořídí automobil, než letenky
21. květen 2020
Češi si letos raději kvůli dovolené pořídí automobil, než letenky
Praha, 21. května 2020 – Život Čechů se postupně vrací do zajetých kolejí, přesto letošní prázdniny nebudou takové, na jaké jsme byli zvyklí. Cestování do zahraničí je omezeno a stále spojeno s rizikem nákazy COVID-19. Nejrozumnější volbou je tak cestování po souši, ať už po České republice nebo i do nejbližších zahraničních destinací. Putování letadlem, autobusem či vlakem tak letos nahradí vlastní automobily, které jsou i díky dostupnosti financování rozumnou investicí do budoucnosti. Ze statistických údajů o prodejích, rezervacích a webovém hledání v síti AAA AUTO je největší zájem o velké rodinné vozy.

Nouzový stav sice skončil, ale firmy pomáhají dál ohroženým skupinám obyvatelstva i záchranným složkám
18. květen 2020
Nouzový stav sice skončil, ale firmy pomáhají dál ohroženým skupinám obyvatelstva i záchranným složkám
Praha 18. května 2020 – V České republice dnešním dnem skončilo po dlouhých dvou měsících období nouzového stavu, přesto riziko koronaviru stále přetrvává. Všude panují přísná hygienická opatření a stále je potřeba velké pomoci široké veřejnosti ohroženým skupinám. Proto také největší prodejce ojetých automobilů AAA AUTO nadále podporuje Červený kříž, moravské charity a další organizace, které pomáhají záchranným složkám, zdravotníkům i nejohroženější skupině spoluobčanů, jimiž jsou senioři. Do pomoci zapojili i známé osobnosti jako například fotbalovou legendu Antonína Panenku, jazzového zpěváka Jana Smigmatora nebo dakarského závodníka Lukáše Kvapila.

Češi Mercedes, Slováci BMW, Poláci Audi
13. květen 2020
Češi Mercedes, Slováci BMW, Poláci Audi
I když krize spojená s novým typem koronaviru zásadně zasáhla a pravděpodobně ještě zasáhne všechny segmenty automobilového trhu, určitou skupinu zákazníků pravděpodobně příliš neovlivní. Je to segment prémiových ojetin. Mototechna Premium, která se na prémiové ojetiny s cenou blížící se milionu korun specializuje, jich jen za poslední tři roky prodala téměř 1500.

Pád nabídky ojetin dál pokračuje, oproti lednu už se zmenšila víc než o čtvrtinu
4. květen 2020
Pád nabídky ojetin dál pokračuje, oproti lednu už se zmenšila víc než o čtvrtinu
Nabídka ojetin na českém trhu se kvůli pandemii koronaviru dále citelně zmenšila. V dubnu bylo k dispozici už pouze 78 tisíc vozů, tedy o dvacet tisíc aut méně než v březnu a o téměř třicet tisíc méně než v lednu. Zatímco v březnu se cena vyšplhala nejčastěji na 153 tisíc korun, v dubnu to bylo už 156 tisíc. Oproti lednu je to skok o dvacet tisíc. Vyplývá to z kontinuálního monitoringu trhu ojetých aut prováděného již pět let společností AAA AUTO, spadající do skupiny AURES Holdings.

Pozitivní důsledek pandemie koronaviru: Počet dopravních nehod klesl v porovnání března s lednem o čtvrtinu
29. duben 2020
Pozitivní důsledek pandemie koronaviru: Počet dopravních nehod klesl v porovnání března s lednem o čtvrtinu
Praha, 29. dubna 2020 – Podle statistiky nehodovosti, kterou měsíčně zveřejňuje Policie ČR, došlo v březnu ke snížení počtu nehod v porovnání s dalšími měsíci letošního roku. Velký vliv má samozřejmě stále trvající nouzový stav a omezení dopravy v důsledku pandemie koronaviru. V prvním čtvrtletí roku 2020 Policie České republiky šetřila 21 506 dopravních nehod, při kterých bylo 103 osob usmrceno, 279 osob zraněno těžce a 3 989 osob zraněno lehce. Dětská dopravní nadace (DDN), která pomáhá dětem, jejichž rodiče zahynuli při dopravních nehodách, i přesto eviduje nové případy pomoci. Důvodem jsou fatální důsledky nehod, kdy v prvním čtvrtletí zahynulo o 17% více lidí než v loni.

Lidé si začínají opět kupovat auta na splátky, průměrná financovaná částka je 195 tisíc
24. duben 2020
Lidé si začínají opět kupovat auta na splátky, průměrná financovaná částka je 195 tisíc
Praha 24. dubna 2020 – Pátý den od uvolnění prodejů v autobazarech a s přibývajícími informacemi o urychlení scénáře návratu k normálnímu fungování země se zdá, že lidé ztrácejí obavy o budoucnost ekonomiky. Stoupá totiž zájem o nákup ojetých vozů na splátky. Podle statistických údajů sítě AAA AUTO se nyní prodávají na úvěr již dvě pětiny vozů.

 

Síť AAA AUTO, patřící do skupiny AURES Holdings, působí na trhu již 28 let. Provozuje síť 57 poboček v České republice, na Slovensku, v Polsku a v Maďarsku. Za dobu své existence obsloužila již přes 2 400 000 zákazníků. Skupina prodá ročně na 86 000 vozů a je tak největším prodejcem ojetých aut ve střední a východní Evropě. Prodává také zánovní vozy pod obnovenou značkou Mototechna. Společnost se pravidelně umisťuje v žebříčcích CZECH TOP 100 a Českých 100 nejlepších. Pro rok 2017 a 2018 se stala i držitelem prestižního ocenění Superbrands a umístila se na 2. místě v celoevropské soutěži European Business Awards 2016/2017. Skupinu AAA AUTO vlastní britsko-polský investiční fond Abris Capital Partners. Značky AAA AUTO a Mototechna jsou oficiálním partnerem české nejvyšší fotbalové soutěže – Fortuna ligy.800 110 800 Volejte denně 8:00 - 21:00
  • Garáž
  • Upozornění 0
  • Hledat
Více

Tým AAA AUTO Tým AAA AUTO

Dobrý den , potřebujete poradit s výběrem auta? Nechte nám na sebe kontakt a my vám zavoláme zpět.

nebo volejte rovnou 800 110 800