OdebratK porovnáníSdíletOdeslat

Recenze / Toyota Corolla Verso (2004–2009)

Celkové hodnocení:
Proč koupit

Prostorný a variabilní interiér

Spolehlivost

Kultivovaný a úsporný turbodiesel

Kvalitní materiály

O vozidle

Toyota v roce 2004 přišla na trh už s druhou generací kompaktního MPV Corolla Verso. Konzervativní automobilka tak poměrně rychle zareagovala na vývoj v tomto segmentu. Kompaktní MPV japonské automobilky působí na první pohled hodně nenápadně, ovšem na druhou stranu skrývá spoustu příjemných překvapení. Mezi překvapení určitě nebudeme počítat velmi dobrou spolehlivost Corolly Verso, tu v podstatě u vozů značky Toyota bereme za samozřejmou. Především je tedy Verso prostorné a praktické kompaktní MPV, které ocení nejedna rodina. V druhé generaci se stalo standardem sedmimístné uspořádání, přičemž třetí řada není vyloženě nouzová. Dospělí cestující se tu ovšem nebudou cítit pohodlně, to je vcelku pochopitelné. V sedmimístné konfiguraci ovšem nezbývá v zavazadlovém prostoru Corolly Verso prakticky žádné místo – objem 63 litrů je opravdu symbolický. Ovšem sedadla lze velmi snadno skrýt do podlahy a pak je k dispozici solidních 397 litrů pro náklad. Po sklopení i druhé řady sedadel nabídne Corolla Verso skříňový prostor o celkovém objemu 1563 litrů. Interiér je pro pasažéry příjemně prostorný a cestující nebudou strádat. Navíc se tu nachází více než dost chytrých úložných prostorů a odkládacích schránek, Verso je opravdu skvělý rodinný automobil. Vzhled vozu je jednoduchý a konzervativní, mnohá soudobá MPV vypadají moderněji. Ovšem design, zdá se, nestárne. Interiér má modernější vzhled a je vyroben z celkově kvalitních materiálů. A i základní modely mají dobrou výbavu. Jízdní projev vozu je příjemně komfortní a k dobrému pocitu posádky z jízdy přispívají i kvalitní a pohodlná sedadla. Samotné jízdní vlastnosti jsou dobře čitelné a nezáludné, vůz ovšem práci podvozku trochu maskuje odtažitějším řízením. 
 
Nabídka motorů Corolly Verso je v podstatě poměrně jednoduchá. Základem je šestnáctistovka s výkonem 81 kW, která je pro kompaktní MPV důstojným základem. Osmnáctistovka o výkonu 95 kW přináší i zajímavější dynamiku, přitom spotřeba příliš neroste. I tak jsou ovšem zážehové motory přece jenom trochu žíznivější. Úspornou volbou jsou turbodiesely, které přinášejí i překvapivě vysoké výkony. Základem je dvoulitr s 85 kW a docela kultivovaným projevem, který přináší i vcelku zajímavou dynamiku. Později se ve voze objevily i silnější agregáty 2,2 D-4D s výkonem 100, a dokonce i 130 kW. Ty přinášejí opravdu hodně dobrou dynamiku při stále zachované nízké spotřebě paliva.  

Výbava

Už základní verze Corolly Verso mají dobrou výbavu. Ve standardu je solidní bezpečnostní sada a také klimatizace a mnohé další komfortní prvky. Na trhu pak vcelku snadno seženete i verze s vyššími výbavami, které mají duální klimatizaci tempomat a další záležitosti. 

Design

Design kompaktního MPV Corolla Verso je konzervativní a vcelku jednoduchý, pro rodinné auto je to ovšem pro mnohé zákazníky ideální varianta. Elegantní exteriér reflektuje i provedení interiéru, které je vcelku moderní a používá solidní materiály. 

Spotřeba

Ideální volbou pro Corollu Verso jsou turbodiesely. Jsou silné a kultivované a oproti benzinovým motorům přinášejí výrazně nižší spotřebu paliva. Verso je úsporné i s tím nejsilnějším motorem. Benzinové agregáty nejsou příliš spořivé především při provozu na dálnici, který se dá u Versa očekávat. 

Jízdní vlastnosti

Verso má na MPV dobré jízdní vlastnosti a v zatáčkách se naklání jen průměrně. Chování auta je nezáludné a podvozek dobře drží zvolenou stopu, ovšem řidič nemá příliš dobrou zpětnou vazbu od řízení. 

Bezpečnost

V nárazových testech Euro NCAP získala druhá generace Toyoty Corolla Verso plné pětihvězdičkové hodnocení. Stalo se tak v roce jejího uvedení na trh. I dnes však lze vůz považovat stále za velmi bezpečný, a to i díky dobré bezpečnostní výbavě, ve které najdeme v základu přední a boční airbagy a také kolenní airbag řidiče. Vyšší výbavy mají i hlavové airbagy. 

Praktičnost

Corolla Verso patří k nejpraktičtějším kompaktním MPV. V době vzniku dobře reflektovala růst velikosti vozů této kategorie, a do téměř 4,4 metru dlouhé karoserie se tak vešly tři variabilní řady sedadel. V sedmimístném uspořádání je sice zavazadlový prostor téměř nulový, ovšem vzhledem k variabilitě interiéru lze docílit i opravdu velké přepravní kapacity. 

Komfort

Jizdní komfort Versa je na velmi dobré úrovni. Podvozek zvládá velmi dobře filtrování nerovností. Posádka si také může užívat komfortních sedadel a vůbec celkově příjemného interiéru. Ke komfortu přispívá i dobrá výbava. 

Provozní náklady

Corolla Verso je velmi spolehlivý automobil, jehož provoz se majiteli příliš neprodraží. S dieselovými motory je Verso i velmi úsporné, ovšem benzinové verze jsou přece jenom na palivo trochu náročnější.  

Toyota Corolla Verso800 110 800 Volejte denně 8:00 - 21:00
  • Garáž
  • Upozornění 0
  • Hledat
Více

Tým AAA AUTO Tým AAA AUTO

Dobrý den , potřebujete poradit s výběrem auta? Nechte nám na sebe kontakt a my vám zavoláme zpět.

nebo volejte rovnou 800 110 800