OdebratK porovnáníSdíletOdeslat

Recenze / Toyota Corolla (2001–2007)

Celkové hodnocení:
Proč koupit

Spolehlivost

Výběr verzí

Dobrý vnitřní prostor

O vozidle

Kompaktní vůz Toyota Corolla vyráběný od roku 2001 je už devátou generací s tímto legendárním jménem. Devátá Corolla je tvarově konzervativní automobil, který navazuje na odvážněji tvarovanou generaci osmou. Konzervativní tvary reflektují fakt, že Corolla je především solidním rodinným vozem, jehož již tradiční předností je vysoká spolehlivost. Devátá Corolla patří k nejspolehlivějším vozům své třídy i vůbec – tedy pochopitelně vztaženo k jejímu věku. Devátá generace se nabízela v celé řadě karosářských provedení. Krom pětidveřového byl k dispozici i třídveřový hatchback, combi a také tradiční sedan. Toyota také uvedla kompaktní MPV Corolla Verso, které se však modelově osamostatnilo. Kromě sedanu je tento model vlastně poslední Corollou, která se na evropském trhu prodávala, hatchback byl totiž nahrazen modelem Auris.
 
Interiér Corolly je prostorný, překonává většinu konkurentů své doby. Jenže tento fakt je vykoupen jen malým zavazadlovým prostorem hatchbacku – pojme pouze 290 litrů nákladu, což je možná nejméně ve třídě. Sedan a combi na tom jsou o hodně lépe, praktický kombík je v našich podmínkách v případě deváté generace populárnější. Interiér auta by si zasloužil trochu atraktivnější materiály, Corolla působí někdy až příliš obyčejně a fádně.
 

Co se motorů týče, vybere si téměř každý. Velmi solidní je už nabídka zážehových motorů. Základem byla čtrnáctistovka s výkonem 71 kW, která pro pohon bohatě dostačuje. Šestnáctistovka poskytne 81 kW, motor 1,8 pak měl rovnou tři výkonové verze – 97, 100, a dokonce 141 kW, to vše bez přeplňování. K dosažení špičkových parametrů stačilo proměnné časování ventilů. Motory mají dostatek elánu, snad jen slabší osmnáctistovky trochu zaostanou za očekáváním. Spotřeba je přitom ve všech případech vcelku příznivá, bohužel ve vyšších rychlostech výrazně stoupá. Diesely zastupovaly nejprve motory 2,0 D4-D o výkonech 66, 81 a 85 kW, později přišel i základní motor 1,4 D4-D, který nahradil nejslabší dvoulitr. Má s ním společný výkon 66 kW. 

Výbava

Corolla deváté generace je sice nenápadný, ale často také velmi solidně vybavený automobil. Základem je dobrá bezpečnostní výbava a narazit na modely s klimatizací a řadou dalších komfortních prvků není vůbec problém. 

Design

Corolla deváté generace nepatří mezi vzhledově nejzajímavější vozy. Karoserie má hodně konzervativní tvary, na kterých se navíc začíná mírně projevovat jejich věk. Kvůli designu si však spolehlivou a trvanlivou Corollu kupuje málokdo. 

Spotřeba

Spotřeba prakticky všech motorů se pohybuje na vcelku přijatelné úrovni, ovšem u těch benzinových výrazně stoupá s cestovní rychlostí. Diesely dovedou být příjemně úsporné za všech podmínek. 

Jízdní vlastnosti

Corolla patří k automobilům s vytříbeným jízdním chováním. Podvozek je sice nastaven komfortněji, avšak jízdní vlastnosti jsou jisté a snadno čitelné, auto dobře drží stopu a nechá si líbit i drsnější zacházení. Vyloženě ostrý hot-hatch však není snad ani verze T-Sport s motorem o výkonu 140 kW. 

Bezpečnost

Corolla deváté generace prošla nárazovými testy Euro NCAP v roce 2002 se ziskem čtyř hvězdiček z pěti možných. Je to robustně konstruovaný automobil, v jehož standardní výbavě se nacházejí čelní a boční airbagy vpředu. Z dnešního hlediska je úroveň bezpečí stále velmi solidní. 

Praktičnost

Z hlediska praktičnosti se u deváté generace Corolly bijí dva světy – velký vnitřní prostor pro posádku a malý zavazadlový prostor hatchbacku. Ten pojme pouze 290 litrů nákladu. Lepší přepravní kapacitu však nabídne sedan (u nás málo obvyklý) a také combi. 

Komfort

Corolla deváté generace nabízí velmi dobrý cestovní komfort. Posádka má dostatek místa, trochu lepší by však mohla být sedadla. Interiér je vyroben z kvalitních materiálů, které ovšem nevypadají úplně luxusně. Tlumení nerovností je však na velmi dobré úrovni a Corolla jej zvládá s plavností a jistotou, dobré je také odhlučnění pohonných jednotek. 

Provozní náklady

Toyota Corolla patří dlouhodobě k velmi spolehlivým vozům a devátá generace to jen potvrzuje. Ve své kategorii patří k nejspolehlivějším vozům. Za opravy tedy nejspíš neutratíte zbytečně mnoho peněz. Nároky na palivo jsou také většinou vcelku rozumné, takže celkové provozní náklady by měly být příznivé. 

Toyota CorollaVyhrajte tablet
800 110 800 Volejte denně 8:00 - 21:00
  • Garáž
  • Upozornění 0
  • Hledat

Tým AAA AUTO Tým AAA AUTO

Dobrý den , potřebujete poradit s výběrem auta? Nechte nám na sebe kontakt a my vám zavoláme zpět.

nebo volejte rovnou 800 110 800