OdebratK porovnáníSdíletOdeslat

Recenze / Mitsubishi Outlander (2003–2006)

Celkové hodnocení:
Proč koupit

Spolehlivost

Dobré jízdní vlastnosti

Příznivé ceny

Kvalitní zpracování

O vozidle

Podobně jako Nissan, i další japonský specialista na off-roady, Mitsubishi, poměrně dlouho otálel se vstupem na pole kompaktních SUV. Deficit dohnal až v roce 2003 v Evropě uvedený model Outlander, který se od roku 2001 prodával v Japonsku pod označením Airtrek. Mitsubishi vsadilo na vcelku konzervativní tvary říznuté trochou sportovního šmrncu, a dodnes tak první Outlander vypadá docela k světu. Outlander se může pochlubit elegantním a prostorným interiérem s výborným zpracováním a velmi dobrým odhlučněním. S jednou výjimkou, automaticky přiřazovaný pohon zadních kol občas vysílá do kabiny slyšitelné rázy. Roky ukázaly, že první Outlander je spolehlivý automobil, na kterém se toho příliš nekazí. Ojeté kousky jsou dnes k mání za vcelku atraktivní ceny. Jedním z důvodů je fakt, že Outlander první generace byl vybaven výhradně zážehovými motory, úsporné turbodiesely tu jednoduše nenajdeme. Je to tedy vůz pro ty, kterým nebudou vadit celkově vyšší náklady na palivo, benzinové motory totiž nejsou příliš úsporné.
 

Základem byl čtyřválec o objemu dva litry a výkonu 100 kW, který mohl být kombinován i jen s pohonem přední nápravy. Existuje i slabší varianta s výkonem 93 kW. Charakterově solidní motor však přináší spíše jen průměrnou dynamiku. Lépe jsou na tom motory 2,4 litru, ovšem nikoli varianta s výkonem 102 kW. Silnější verze Mivec měla 118 kW a propůjčovala vozu solidní dynamiku, ovšem vykoupenou už opravdu vyšší spotřebou. Nejsilnějšími agregáty se staly přeplňované dvoulitry o výkonu 177 a později i klidnějších 148 kW. Dynamika Outlanderu je s nimi opravdu dobrá, ovšem spotřeba paliva je vysoká. 

Výbava

U Mitsubishi Outlander první generace se výrobce příliš nezaobíral výbavovými pakety, auto rovnou nabízel s velmi solidní várkou prvků. Nechybí automatická klimatizace a řada dalších komfortních prvků, na druhou stranu někteří konkurenti nabídnou přece jenom ještě o trochu více.

Design

Mitsubishi Outlander první generace se svým vzhledem snaží spíše než jako SUV tvářit jako combi se zvýšeným podvozkem. Výrobci se podařilo zkombinovat vcelku konzervativní tvary se zajímavými sportovními detaily a Outlander je celkově příjemně elegantní vůz. 

Spotřeba

Spotřeba paliva je tak trochu kamenem úrazu Outlanderu. První generace tohoto japonského SUV totiž neměla pod kapotou žádný úsporný vznětový motor, na výběr byly jen zážehové agregáty, které sice přinášejí solidní dynamiku, ale jejich spotřeba je zbytečně vysoká. V praxi půjde jen málokdy spotřebu udržet pod deseti litry. 

Jízdní vlastnosti

Mitsubishi Outlander první generace se vyznačuje solidními jízdními vlastnostmi i celkovým chováním na silnici. Radost kazí pouze rázy, které přicházejí od zadní nápravy při jejím připojování k pohonu. Jízdní chování vozu je dobře čitelné a nezáludné. 

Bezpečnost

Outlander první generace nárazovými testy Euro NCAP neprošel, vzhledem k vcelku robustní konstrukci a dobré bezpečnostní výbavě lze předpokládat, že posádku ochrání dostatečně. Čelní a boční airbagy jsou standardem. 

Praktičnost

Z hlediska praktičnosti má první Mitsubishi Outlander dvě stránky. Tou světlou je výborná nabídka místa pro posádku. I cestující vzadu mají dostatek pohodlí, místo nechybí ani před koleny ani nad hlavou. Druhou stranou mince je ovšem zavazadlový prostor, jehož objem 350 litrů je na více než 4,5 metru dlouhé SUV opravdu skromný. Rovněž odkládací prostory v kabině jsou spíše menší. 

Komfort

Celkový komfort patří k dalším přednostem Outlanderu. Podvozek velmi dobře filtruje nerovnosti a je velká škoda, že pohodu ruší občasné rázy od připojované zadní nápravy. Pohodlná jsou také sedadla vozu a interiér překvapí vcelku jednoduchým, přesto místy nápaditým, a hlavně účelným řešením.

Provozní náklady

Mitsubishi Outlander je spolehlivý vůz, který by ani po letech neměly trápit výrazné potíže. Jenže to k příznivým provozním nákladům nestačí. Vysoká spotřeba paliva a celkově vyšší výdaje za případné opravy a náhradní díly dělají z kompaktního SUV Mitsubishi nákladnější záležitost. 800 110 800 Volejte denně 8:00 - 21:00
  • Garáž
  • Upozornění 0
  • Hledat
Více

Tým AAA AUTO Tým AAA AUTO

Dobrý den , potřebujete poradit s výběrem auta? Nechte nám na sebe kontakt a my vám zavoláme zpět.

nebo volejte rovnou 800 110 800