OdebratK porovnáníSdíletOdeslat

Recenze / Lancia Delta (2008–2014)

Celkové hodnocení:
Proč koupit

Atraktivní design karoserie

Komfortní podvozek

Velmi dobré jízdní vlastnosti

Skvělá dynamika motorů

Prostor na zadních sedadlech

O vozidle

V roce 2008 představila italská automobilka již třetí generaci populárního modelu Lancia Delta. Tento vůz je v nabídce Lancie doslova legendou a jedním z nejúspěšnějších a nejznámějších modelů. Vzpomeňme si na první generaci, která získala významná ocenění nejen mezi uživateli, novináři, ale také v motoristickém sportu. Lancia Delta s pohonem všech kol dokázala získat hned několik světových titulů v automobilových soutěžích. V dřívější době navíc rychlostní zkoušky měřily 50 a více kilometrů, a tak vozy dostávaly daleko více zabrat než v současnosti. I to potvrzuje skutečnost, že Lancia Delta byla robustní a vysoce spolehlivý vůz, na který se mohli nejen závodníci, ale i běžní uživatelé v případě sériových vozů maximálně spolehnout. Lancia Delta patří na pomezí nižší střední a střední třídy. Je doslova spojením znaků běžných hatchbacků, combi a MPV. Netradiční a líbivý design je to, co odlišuje Lancii od konkurenčních vozů. Výhodou je i slušná nabídka pohonných jednotek. V nabídce tak najdete šest přeplňovaných motorů. Benzinové zastupuje 1,4 Turbojet s výkony 88 a 110 kW. Ty jsou ještě doplněny o motor 1,8 Twin Turbojet s výkonem 147 kW. Pro případné zákazníky jsou zajímavé také vznětové verze, které jsou zastoupeny motory 1,6 Multijet s výkonem 88 kW, 1,9 Twin Turbo Multijet (140 kW) nebo 2,0 Multijet, jenž disponuje výkonem 121 kW. Ve všech případech se jedná o výkonné, spolehlivé a zároveň úsporné pohonné jednotky, které potěší každého uživatele při každodenním používání.

Výbava

Ve výbavě Lancie Delta najdete např. rádio s CD přehrávačem a podporou MP3, ovládání audia na volantu, šestici reproduktorů, multifunkční displej, kožený volant, pohodlná sedadla, která jsou jak u řidiče, tak i spolujezdce výškově nastavitelná, čalounění sedadel v kombinaci kůže/alcantara, systémy VDC, hill holder, ABS ad., 16" kola z lehkých slitin, 6stupňovou převodovku a mnoho další základní výbavy.

Design

Lancia Delta vychází z vozu Fiat Brava. Ale i tak proti sesterskému modelu najdeme odlišnosti. Kupříkladu rozvor je prodloužen o 10 cm, čemuž odpovídá také více místa v interiéru vozu. Výhodou je elegantně sportovní design podpořený 16" koly z lehké slitiny. Za příplatek lze pořídit i specifikaci s 18" litými koly. V nabídce najdete také verze s atraktivním prosklením střechy nebo dvoubarevné lakování.

Spotřeba

Z hlediska spotřeby patří všechny motorizace Lancie Delty k těm nejekonomičtějším. Vzhledem k poměru výkon/spotřeba se jedná o vynikající záležitost. Vezmeme-li v potaz, že motorizace 1,9 Twin Turbo Multijet disponuje kombinovanou spotřebou 5,7 litru, je to pro nadšené řidiče velmi příznivá zpráva. Pozadu nejsou ani benzinové motorizace. Čtrnáctistovka s výkonem 110 kW si v kombinované spotřebě vezme pouze sedm litrů Naturalu.

Jízdní vlastnosti

Výhodou modelů Delta jsou především výkonné motory. Díky tomu si užijete nejen na dálnici, ale i na klikatých silnicích notnou dávku adrenalinu. Podvozek je nastaven spíše komfortně, takže nelze očekávat kdovíjaký sportovní potenciál, jako u první generace, i tak si ale s tímto modelem užijete dostatek zábavy. Přestože je nastavení podvozku spíše měkčí, náklony v zatáčkách jsou minimální.

Bezpečnost

Lancia Delta prošla nárazovými zkouškami Euro NCAP v roce 2008. Nutno podotknout, že díky robustní karoserii patří tento vůz ve svém segmentu k nejbezpečnějším vozům. O tom také svědčí zisk maximálního počtu pětice hvězdiček. K této skutečnosti přispívá bohatá výbava asistenčními a bezpečnostními prvky.

Praktičnost

Delta v této oblasti hraje prim. Nikdo by neočekával tak velký prostor uvnitř nebo zavazadlový prostor. Na předních sedadlech mají cestující dostatek místa a také velké množství nejrůznějších odkládacích ploch. Překvapivě skvěle jsou na tom i cestující na zadních sedadlech. Dostatek místa nad hlavou, ale i v oblasti nohou potěší každého zájemce o tento vůz. Jet ve čtyřech na delší cestu tak není žádným problémem, což jen podtrhuje velikost zavazadlového prostoru 0,390–0,456 metru krychlového.

Komfort

Podvozek Delty je nastaven velmi komfortně. Dokáže tlumit nejrůznější nerovnosti na českých silnicích, a rázy v kabině jsou tak minimální. Výhodou jsou také měkká a pohodlná sedadla s dostatečným bočním vedením. V neposlední řadě potěší bohatá výbava, která již v základu nikoho nenechá chladným.

Provozní náklady

Vzhledem k vysoké spolehlivosti a nízké kombinované spotřebě vám Lancia Delta příliš peněženku nezatíží. Jen je zapotřebí se o vůz pravidelně starat. Případné opravy a ceny náhradních dílů nepatří v segmentu třídy k nejlevnějším.

Lancia Delta800 110 800 Volejte denně 8:00 - 21:00
  • Garáž
  • Upozornění 0
  • Hledat
Více

Tým AAA AUTO Tým AAA AUTO

Dobrý den , potřebujete poradit s výběrem auta? Nechte nám na sebe kontakt a my vám zavoláme zpět.

nebo volejte rovnou 800 110 800