OdebratK porovnáníSdíletOdeslat

Recenze / Hyundai Accent (2000–2006)

Celkové hodnocení:
Proč koupit

Dobrý vnitřní prostor

Nízké ceny

Pohodlné odpružení

Dobrá výbava

O vozidle

Hyundai Accent druhé generace je malý sedan nebo liftback pro spíše nenáročné motoristy, kteří hledají prostorný a pohodlný vůz s dobrou výbavou za nízkou cenu. Automobil nenadchne ani neurazí svým vzhledem, ten je relativně konzervativní, a výhodou je, že je docela originální. Malý Accent působí na pohled jako trochu větší auto, než jaké ve skutečnosti je. Jízdní vlastnosti vozu jsou totiž podprůměrné a celkově z ovládání auta nebude mít řidič žádný velký prožitek. Accent se soustředí především na jízdní pohodlí. Podvozek je tak docela měkký, vůz se v zatáčkách naklání a brzy opouští zvolenou stopu. Jízdní komfort je ovšem také trochu omezený, a to především hlučností vozu. Izolován není příliš motor ani podvozek, takže do auta proniká jak hluk motoru, tak od odvalujících se kol. Vliv na zhoršené pohodlí i hlučnost mohou mít i tlumiče, které tu mají kratší životnost. Posádka si jinak může užívat dobré nabídky vnitřního prostoru. Interiér je vcelku komfortní a mnohá auta na trhu mají docela dobrou výbavu. Na druhou stranu, interiér určitě nenadchne zpracováním ani použitými materiály, ty přinejlepším odpovídají ceně vozu. Zavazadlový prostor má na malý vůz solidní objem 321 litrů, ovšem hatchbacky a sedany této třídy na tom často bývají podstatně lépe.
 
Pod kapotou najdeme několik různých benzinových motorů nebo jeden turbodiesel. Základem je třináctistovka s výkonem 55 kW, stejný motor lze sehnat i ve verzích 61 (později 62) a 63 kW. Už základní provedení přitom pro pohon auta určeného pro klidnou jízdu dobře postačuje. Patnáctistovka má výkon 66 nebo 75 kW. Nejsilnějším motorem, ale jen o málo, je šestnáctistovka s výkonem 77 kW. Z hlediska spotřeby jsou nejvýhodnější menší motory, ale ani šestnáctistovka není přehnaně žíznivá. Velmi úsporným motorem je pak vznětový tříválec 1,5 litru CRDi s výkonem 60 kW. Úspora je ovšem vykoupena hodně hrubým chodem tříválce, který doslova cloumá s celým vozem. Vibrace a hluk se přenášejí opravdu naskrz autem. Navíc samozřejmě může být konstrukčně složitější turbodiesel potenciálním zdrojem problémů, to zážehové atmosférické motory jsou vcelku bezproblémové. 

Výbava

Výbava mnoha vozů je vcelku solidní. Komfortními prvky totiž Hyundai úplně nešetřil, takže snadno narazíte na vozy s klimatizací, kompletní elektrickou výbavou, centrálním zamykáním i dalšími detaily.  

Design

Vzhled Hyundai Accent druhé generace není nijak vyspělý, ovšem auto zároveň neurazí. Dnes už nepůsobí příliš moderně, a platí to obzvláště o interiéru, který je vyroben z levných materiálů a s nevalnou kvalitou zpracování. 

Spotřeba

Velkým kladem Accentu je spotřeba paliva prakticky všech motorů. Nejúspornější je pochopitelně tříválcový turbodiesel, který se ovšem vyznačuje opravdu extrémně hrubým chodem. Benzinové motory, obzvláště třináctistovky a patnáctistovka, přitom dovedou palivem také šetřit. 

Jízdní vlastnosti

Jízdní vlastnosti Accentu si rozhodně pochvalu nezaslouží. Auto má měkký podvozek, který nebere držení stopy v zatáčkách vážně. Auto se tak hodí pouze pro klidnější jízdu, při které samozřejmě žádná nepříjemná překvapení nehrozí. 

Bezpečnost

Z hlediska bezpečnosti toho nelze od Accentu příliš mnoho očekávat. Nárazovými testy vůz neprošel, avšak předchozí generace získala pouhé dvě hvězdičky, z nichž jedna byla dodatečně škrtnuta. Druhá generace je sice modernější a má alespoň základní bezpečnostní výbavu, ovšem ochrana posádky je spíše základní. 

Praktičnost

V interiéru malého sedanu či liftbacku Hyundai je dostatek místa pro posádku. Auto je pohodlné a nenáročné, což praktické stránce přispívá. Zavazadlový prostor ovšem svým objemem příliš potlesku nezíská, 321 litrů je na daný typ karoserie docela málo.

Komfort

Hyundai Accent druhé generace má hodně měkce naladěný podvozek, což by mělo nahrávat velmi dobrému komfortu jízdy. Ovšem jen měkké odpružení nestačí. Sedadla jsou spíše průměrná a odhlučnění vozu nevalné, což samozřejmě komfort cestování snižuje. 

Provozní náklady

Accent sice nemá prvotřídní zpracování, ovšem z hlediska spolehlivosti na tom není špatně. Jen je třeba mít na paměti, že se při konstrukci a výrobě vozidla místy šetřilo, takže některé díly nejsou úplně trvanlivé. Platí to třeba pro tlumiče nebo spojku. Opravy však cenově vycházejí příznivě. 

Hyundai Accent

Další vozy


800 110 800 Volejte denně 8:00 - 21:00
  • Garáž
  • Upozornění 0
  • Hledat

Tým AAA AUTO Tým AAA AUTO

Dobrý den , potřebujete poradit s výběrem auta? Nechte nám na sebe kontakt a my vám zavoláme zpět.

nebo volejte rovnou 800 110 800