OdebratK porovnáníSdíletOdeslat

Recenze / Hummer H3 (2005–2010)

Celkové hodnocení:
Proč koupit

Vynikající jízdní vlastnosti

v terénu

Robustní karoserie

Bohatá základní výbava

Velký zavazadlový prostor

O vozidle

Málokterý automobilový nadšenec by neznal americký „tank“ Hummer. Po úspěchu s modely H1 a H2 se výrobce rozhodl představit světu nejmenší model v podobě Hummeru H3. Ten byl poprvé představen v roce 2004 na výstavě California International Auto Show a měl zaujmout ještě více lidí nežli dosavadní Hummery. I přes menší velikost si H3 zachovává vynikající jízdní vlastnosti. Svojí délkou karoserie 4,74 m se řadí mezi takové vozy, jakými jsou Toyota Land Cruiser, Nissan Pathfinder nebo Mercedes ML. Čím se ale výrazně odlišuje, to je stále neokoukaný a atraktivní robustní design karoserie. A co najdou zájemci pod kapotou? Třiapůllitrový zážehový pětiválcový motor s výkonem 164 kW, který vyvine nejvyšší točivý moment s hodnotou 305 Nm při 2800 otáčkách. Ve spojení s automatickou převodovkou se tak Hummer H3 dokáže rozpohybovat až do rychlosti 160 km/h, a to při zrychlení z 0 na stovku za 9,8 vteřiny. Majitelé jistě ocení také velikost palivové nádrže, která činí 87 litrů.

Výbava

Hummer H3 je nabízen ve dvou stupních výbavy – základní Base a dále pak Luxury. H3 má již kvalitně zpracované plasty v interiéru, což ocení nejeden majitel. Tento model lze výbavově přiřadit vozům střední třídy, což je jistě u této značky pokrokem. V základní výbavě tak naleznete boční airbagy, airbag řidiče a spolujezdce, ABS, EBD, dále pak stabilizační systém StabiliTrak, uzávěrku zadního diferenciálu, rádio s CD přehrávačem, 7 reproduktorů, tažné zařízení, kožená, elektricky ovládaná sedadla s vyhříváním, digitální klimatizaci a další.

Design

Příjemným zjištěním je skutečnost, že se Hummer snaží co nejvíce podobat původnímu modelu H1, který si získal tolik příznivců. Již z dálky tak poznáte Hummer podle široké, nízké chromované masky chladiče se sedmi svislými otvory, kulatých světlometů, velkých kol s designem CTIS imitujícím automatický dofukovací systém, vystouplých hranatých blatníků, téměř kolmého čelního skla a nízkých bočních oken. Pokud postavíte vedle sebe všechny tři generace, H3 překvapí svými rozměry. V porovnání s H2 je novější model o 78 mm kratší, o 166 mm užší a 119 mm nižší.

Spotřeba

Oproti původnímu modelu se spotřeba paliva radikálně snížila. I když, co je to radikální snížení v podobě Hummeru? Spotřebu kolem deseti litrů tak nečekejte. Pokud budete chtít alespoň částečně využít potencionál H3, počítejte se spotřebou až 23 litrů / 100 km. V případě jízdy v terénu se tento ukazatel může zvýšit až na 27 litrů. Na druhou stranu, pokud vás nebude tlačit čas a budete si užívat jízdu Hummerem i jiným způsobem, lze dosáhnout průměrné spotřeby 14,6 litru. V tomto případě je nutné jet maximálně ekonomicky s jemným dávkováním plynu.

Jízdní vlastnosti

Maximálně precizní jízdní vlastnosti v terénu si udržuje Hummer i s modelovou řadou H3. Díky skvěle odvedené práci amerického výrobce získá každý řidič vysoké sebevědomí i v tom nejnáročnějším terénu. Hummer H3 se totiž v extrémech chová doslova jako ryba ve vodě. Hummer zvládne i velké nájezdové úhly, což bylo a stále zůstává předností této americké značky. Díky redukci se můžete v nejextrémnějších situacích pohybovat velmi pomalu a na jedničku bez jakéhokoliv kontaktu s pedálem sjet prudký sráz a nemít staženou zadnici. Poněkud horší situaci zažijete při jízdě po silnici. Přece jen vysoká hmotnost, vysoké těžiště a velké pneumatiky, to jsou věci, na které si budete muset na běžné silnici nejdříve zvyknout. Připravte se také na nedotáčivost vozu a větší náklony v zatáčkách. Naopak příjemně se budete cítit ve městě. Díky vynikajícímu podvozku vás nepřekvapí ani malé ani větší nerovnosti.

Bezpečnost

Nárazovými testy Euro NCAP neprošel ani Hummer H3. V tomto případě se to zdá beztak zbytečné. Díky robustní konstrukci karoserie a velmi bohaté bezpečnostní výbavě včetně vysokého počtu airbagů již v základní výbavě se můžete spolehnout na maximální bezpečnost. Za nás má Hummer H3 jak jinak nežli pět hvězdiček z maximálního počtu pěti!

Praktičnost

Hummer H2 je vybaven velkým množstvím úložných prostor, pouzder na brýle nebo schránek na drobnosti. Překvapeni budete i velikostí zavazadlového prostoru. V základu H3 nabídne plnohodnotných 835 litrů. Zadní sedadla jsou navíc sklopitelná v poměru 60 : 40, a tak lze zavazadelník zvětšit až na neuvěřitelných 1620 litrů. Bez problému tak převezete náklad o délce až 1614 mm!

Komfort

Interiér Hummeru H3 poskytuje dostatek místa pro cestující, a to jak pro ty, co sedí vpředu, tak i na zadních sedadlech. Dostatek místa je jak v oblasti kolen, tak i hlavy. K ještě většímu bezpečí poslouží dostatek úchytů a madel pro cestující vzadu. To v případě, že by se s vámi řidič vydal na krkolomnou jízdu extrémním terénem. Výhodou jsou také bohatá základní výbava, pohodlná kožená sedadla s vyhříváním a velmi dobrým bočním vedením. Pohodlí pro posádku je umocněno vynikajícím nastavením podvozku, a tak ani v terénu nebudete nijak zvlášť vyklepáni.

Provozní náklady

O vysoké spotřebě paliva jsme již psali. Výhodou Hummeru H3 je ale vysoká spolehlivost, a tak není zapotřebí častěji měnit nejzákladnější komponenty vozu. Pokud už vás nějaký problém potká, náhradních dílů je v České republice dostatek. Nevýhodou jsou ovšem vysoké ceny jednotlivých komponentů.

Hummer H3Vyhrajte tablet
800 110 800 Volejte denně 8:00 - 21:00
  • Garáž
  • Upozornění 0
  • Hledat

Tým AAA AUTO Tým AAA AUTO

Dobrý den , potřebujete poradit s výběrem auta? Nechte nám na sebe kontakt a my vám zavoláme zpět.

nebo volejte rovnou 800 110 800