OdebratK porovnáníSdíletOdeslat

Recenze / Honda Jazz (2002–2008)

Celkové hodnocení:
Proč koupit

Spolehlivost

Prostorný a variabilní interiér

Dobré jízdní vlastnosti

Pohodlná sedadla

O vozidle

Honda Jazz je často nedoceňovaný automobil na pomezí kategorie klasických malých vozů a malých MPV. Na českých silnicích je méně častým jevem především proto, že Honda volí i u svých malých modelů spíše prémiovější provedení a tomu odpovídající cenovku. Vyšší ceny si přitom drží Jazz i jako ojetina. Za vyšší finanční investici na pořízení vozu se Jazz majiteli bohatě odmění. Byť třeba sympatický design zvýšené karoserie nemusí oslovit každého, interiér a jeho kvalitní provedení už budou slavit daleko větší úspěchy. Uvnitř Jazzu je totiž dostatek místa ve všech směrech, ani cestující na zadních sedadlech nemají nedostatek místa nad hlavou nebo pro kolena. Líbit se bude i praktická variabilita interiéru. Byť nenabízí Jazz posuvnou zadní lavici, pro náklad má připravena lákavá kouzla. Už základní objem zavazadlového prostoru 380 litrů je v dané kategorii vysoce nadstandardní. Sklopením zadních sedadel, u kterých zajíždí sedák do podlahy a opěradlo pak vytvoří zcela rovnou ložnou plochu, vznikne podstatně větší prostor. Po střechu pojme Jazz hodně solidních 1320 litrů nákladu. Pochvalu si zaslouží i množství praktických odkládacích míst v interiéru.
 
Honda se navíc může pochlubit i hodnotným provedením interiéru s kvalitními materiály a výborným zpracováním. Ostatně, skvělé zpracování se podepisuje na celkově vyhlášené spolehlivosti Jazzu. Velmi oceňovány jsou i jízdní vlastnosti, které dodávají vozu na jistotě i přes jeho vyšší stavbu. Jen řízení je trochu zbytečně přeposilované.
 

Honda Jazz první generace také mnohdy přicházela o zákazníky kvůli absenci vznětového motoru v nabídce. K dispozici byly pouze zážehové čtyřválce. Slabší motor 1,2 s výkonem 57 kW je solidním základem a loudat se s ním nemusíte ani po dálnici. Přitom se vyznačuje opravdu příznivou spotřebou paliva. Druhou a poslední volbou je motor 1,4 s výkonem 61 kW, který je u nás vcelku vzácný, zákazníci jej totiž volili málokdy a výrobce jej po čase stáhl z nabídky pro český trh. 

Výbava

Základní výbava Jazzu není nijak rekordně bohatá, ovšem na trhu by neměl být problém narazit na lépe vybavené modely, které naopak mohou množstvím prvků a funkcí příjemně překvapit. Automatická klimatizace, vyhřívaná zrcátka a další vymoženosti byly k dispozici od druhého stupně výbavy. 

Design

Honda Jazz vypadá trochu jako malé MPV, ale MPV to není, ideově se může porovnávat třeba s Fordem Fusion nebo Nissanem Note. Oproti nim má vyváženější proporce a elegantní karoserii s dynamickým nádechem. Japonský původ tvarů se ovšem nezapře, a tak se nemusí Jazz zamlouvat zdaleka každému. 

Spotřeba

Honda Jazz byla k dispozici pouze s dvojicí zážehových motorů, to ovšem neznamená, že by museli majitelé na benzinové pumpě sahat hluboko do kapsy. Spotřeba vyspělých agregátů od Hondy se totiž drží v překvapivě příznivých mezích, u obou motorů se v průměru můžete snadno vejít do šesti litrů na 100 kilometrů. 

Jízdní vlastnosti

Jízdní vlastnosti jsou ozdobou Hondy Jazz, podvozek je velice jistý a dovolí i hodně dynamické průjezdy zatáček. To vše navzdory vyšší stavbě karoserie i zbytečně přeposilovanému řízení, u kterého musí řidič situaci více odhadovat. 

Bezpečnost

V nárazových testech organizace Euro NCAP získala Honda Jazz v roce 2004 slušné skóre čtyř hvězdiček z pěti možných. Podíl na tom má i solidní bezpečnostní výbava, která zahrnuje už od základu dvojici airbagů, výjimkou ovšem nejsou ani verze s bočními airbagy. 

Praktičnost

Na malém půdorysu postavila Honda v podobě modelu Jazz až nečekaně prostorné auto. Už základní objem zavazadlového prostoru 380 litrů je v dané kategorii vysoce nadstandardní. Sklopením zadních sedadel, u kterých zajíždí sedák do podlahy a opěradlo pak vytvoří zcela rovnou ložnou plochu, vznikne podstatně větší prostor. Po střechu pojme Jazz hodně solidních 1320 litrů nákladu. Pochvalu si zaslouží i množství praktických odkládacích míst v interiéru. 

Komfort

Jízdní komfort Jazzu je na velmi solidní úrovni. Podvozek zvládá docela dobře filtrovat nerovnosti vozovek, pochvalu zaslouží také odhlučnění vozu. Ke komfortu přispívají také velmi pohodlná sedadla a celkově hodnotné provedení interiéru. 

Provozní náklady

Honda Jazz je velmi spolehlivý automobil, a ačkoli pod kapotou najdeme pouze zážehové motory, ani spotřeba nemusí majitele trápit. Přesto mohou být provozní náklady vyšší než u některých běžných vozů této třídy. Honda si totiž nechá více zaplatit jak za náhradní díly, tak za servisní úkony. 

Honda JazzVyhrajte tablet
800 110 800 Volejte denně 8:00 - 21:00

Tým AAA AUTO Tým AAA AUTO

Dobrý den , potřebujete poradit s výběrem auta? Nechte nám na sebe kontakt a my vám zavoláme zpět.

nebo volejte rovnou 800 110 800