OdebratK porovnáníSdíletOdeslat

Recenze / Peugeot 206+ (2009–2012)

Celkové hodnocení:
Proč koupit

Útulný interiér

Líbivý vzhled

Nízké provozní a servisní náklady

O vozidle

Peugeot 206+ je vlastně faceliftovaným modelem 206, který ovšem v době svého vzniku plnil už zcela jiné úkoly. Modernizovaná 206+ se totiž prodávala po boku podstatně vyspělejšího modelu 207, po němž zdědila také design předních partií. Modernizací prošel také interiér. Úkolem auta bylo nabídnout dostupnější alternativu, a svým způsobem tak 206+ soupeřila s levnými modely Dacia nebo některými dalšími vozy předchozích generací. Například Renault podobným způsobem nabízí starší Clio s přídomkem Campus. V případě ojetého vozu je tak 206+ trochu rozporuplnou volbou. Technika je v podstatě shodná s původním 206, jen mírně byl vyladěn podvozek a některé další detaily auta. Množství dostupných verzí je pochopitelně daleko nižší, 206+ se nabízela jen se slabšími motory a třeba naftové provedení je u něj opravdu vzácnou záležitostí, dodávalo se totiž jen na některých trzích (třeba na Slovensku nebo v Německu), u nás v prodeji nebylo. S léty prověřenou technikou a nabídkou jen jednodušších verzí lze u této varianty 206 očekávat o trochu větší spolehlivost, která však opět nebude nejlepší. Z motorů lze u nás většinou volit ze základní jedenáctistovky, která posílila na 44 kW, a silnější čtrnáctistovky s výkonem 55 kW. Místy se zhoršily i možnosti výbavy, která už tak nebyla bohatá, 206+ například přišla o možnost výškového nastavení sedadla řidiče.

Výbava

V době vzniku 206 se příliš komfortní prvky ve výbavě malých vozů nenosily a platí to i pro modernizované provedení 206+. To hrálo roli levného modelu v nabídce, takže jakékoli komfortní prvky výbavy jsou tu vzácností. Model přišel například i o výškové nastavování sedadla řidiče.

Design

Modernizovaný Peugeot 206+ dostal tvář po vzoru nového modelu 207. Ta je na původní vzhled 206 trochu naroubovaná, ale nemusí působit nutně špatně. Až roztomilý vzhled auta je ovšem minulostí, velká čelní maska dodává vozu trochu agresivnější vzhled. Celkově není kombinace původní zádě a moderní přídě příliš vyvážená.

Spotřeba

Pod kapotou 206+ ponechal Peugeot jen několik motorů, u nás se prodávaly verze 1,1 a 1,4 litru, které mají rozumnou spotřebu paliva. V autobazarech pak najdeme i varianty s motorem 1,4 HDI o výkonu 50 kW, který je opravdu velmi úsporný. U těchto vozů platí, že pocházejí z dovozu ze zahraničí, u nás tuto verzi Peugeot neprodával.

Jízdní vlastnosti

Modernizovaná 206+ zdědila po svém předchůdci podvozek prakticky beze změn, což znamená, že nevalné jízdní vlastnosti zůstávají. V o to větším kontrastu je s ostatními vozy vyráběnými ve stejném období.

Bezpečnost

Čtyři hvězdičky z nárazových testů Euro NCAP platí pro Peugeot 206+ vlastně od roku 1998, kdy byla uvedena původní Dvěstěšestka. Nově vůz testy neprocházel, podle přísnějších kritérií by získal nejspíš hodně podprůměrný výsledek. Nadále platí, že strukturálně i výbavou auto odpovídá době vzniku původního modelu.

Praktičnost

Peugeot 206 pochopitelně nepatří ke kdovíjak prostorným automobilům, na druhou stranu posádka vpředu strádat nebude. Vzadu je méně místa jak na kolena, tak pro hlavu. Zavazadlový prostor standardního provedení pojme lehce podprůměrných 245 litrů. Verze 206+ dostala o něco pohodlnější sedadla.

Komfort

Podvozek Peugeotu 206+ je naladěn především na komfortní notu. Chování auta je plavné, což posádka ocení především na nevybíravě rozbité české dlažbě i celkově děravých silnicích. Nutné je ovšem počítat s tím, že sedadla neposkytují zrovna skvělou oporu, ať už kvůli malému bočnímu vedení, nebo kratším sedákům.

Provozní náklady

Peugeot 206+ je relativně mladá ojetina se starou konstrukcí, náhradní díly jsou na 206 snadno dostupné a na jednoduchém autě nejsou opravy příliš složité. Spolu s rozumnou spotřebou motorů je tak 206+ provozně nenáročný vůz.800 110 800 Volejte denně 8:00 - 21:00
  • Garáž
  • Upozornění 0
  • Hledat

Tým AAA AUTO Tým AAA AUTO

Dobrý den , potřebujete poradit s výběrem auta? Nechte nám na sebe kontakt a my vám zavoláme zpět.

nebo volejte rovnou 800 110 800