Nejlepší auto pro rodinu? Hlavně prostorné a bezpečné, nejčastěji SUV

Největší oblibě se těší vozy kombi a SUV v manuálu, klesá zájem o dieselové varianty a naopak razantně roste zájem o alternativní paliva jako CNG

Praha, 30. května 2018 – Letní počasí, které k nám letos zavítalo nezvykle brzo, je pro většinu z nás také příhodným časem pro pořízení si lepšího automobilu, což potvrzuje i největší prodejce ojetých automobilů u nás. Rodiny se vydávají na delší vzdálenosti a chtějí své nejdražší bezpečně a pohodlně dovézt do cíle. Lidé si budou moci rodinné vozy prohlédnout i v rámci dětského dne v AAA AUTO, který na pražské pobočce za účasti známých osobností proběhne v neděli 3. června.

„Ve chvíli, kdy si pořídíte dítě, otočí se vám celý svět vzhůru nohama. Už pro vás není tak důležité, jestli máte módní či frajerské auto, ale více se zajímáte o bezpečnostní prvky a výbavu. Proto i v našich autocentrech prodeje rodinných vozů stabilně rostou, letos oproti loňsku již o téměř patnáct procent. Očekáváme, že před prázdninami se poptávka díky výběru vozu na dovolenou ještě zvýší,“ uvedla generální ředitelka mezinárodní sítě autocenter AAA AUTO Karolína Topolová a doplnila: „Naši zákazníci často využívají k návštěvě našich autocenter i Dětský den, který jsme tentokrát připravili na neděli 3. června. Dospělí i děti si tak užijí zábavné odpoledne plné her a známých osobností a zároveň si prohlídnou naši nabídku.“

Dětský den se uskuteční tradičně na největší pražské pobočce AAA AUTO na adrese Dopraváků 874/15, a to od 13:00 do 17:00. Na děti se těší moderátorka Kateřina Kristelová, herci Václav Vydra a Veronika Žilková a také fotbalové hvězdy prvoligových klubů. Připravena bude dětská diskotéka, kreativní dílničky, soutěže, skákací hrad, zmrzlina, grilování, fotbalová školička i minikoníci. Ve spolupráci s projektem Nebouram.cz si návštěvníci také vyzkouší svoje znalosti silničního provozu.

Dle statistik AAA AUTO patří letos mezi nejprodávanější značky typicky Škoda, Volkswagen a Ford, ale o místo se čím dál tím více hlásí i Hyundai či Renault. Mezi nejoblíbenější modely patří jako vloni Škoda Octavia a Fabia či VW Passat. Zvýšený zájem hlásí autocentra v případě Škoda Yeti. „Většina rodičů se při koupi auta u nás zajímá ve zvýšené míře hlavně o bezpečnost, proto také nejčastěji volí bytelné vozy typu kombi, SUV a stále více i MPV. ISOFIX, který byl vyvinutý výrobci automobilů pro zvýšení bezpečnosti, je pro velkou část rodin již standardem, bez kterého se v autě neobejdou. Zajímavostí je klesající zájem o dieselové automobily, který v kategorii rodinných vozů dlouhodobě vévodí. Na úkor dieselů rostou nejen benzínové varianty, ale také vozy na CNG,“ doplnila Topolová. Téměř pětinásobně se za poslední rok zvýšil zájem o minimálně šestimístné automobily, čemuž napomáhá trend více četných rodin, kde je tři a více dětí. Celkem 82 % rodinných aut má manuální převodovku a náhon na dvě kola, nejoblíbenějšími barvami jsou šedá, černá a nově bílá.

Nejprodávanější rodinné ojeté vozy za prvních pět měsíců roku 2018:

Česká republika
Slovensko
Polsko
Maďarsko
Škoda Octavia
Škoda Octavia
Opel Astra
Opel Astra
Škoda Fabia
Škoda Fabia
Ford Focus
Ford Focus
Volkswagen Passat

Volkswagen Passat

Nissan Qashqai

Volkswagen Passat

Škoda Yeti
Kia Sportage
Kia Sportage
Opel Meriva
Hyundai i30
Škoda Superb
Ford Mondeo
Opel Zafira
Ford Focus
Dacia Duster
Dacia Duster
Ford Fusion
Ford Mondeo
Ford Focus
Renault Clio
Škoda Octavia
Škoda Superb
Hyundai ix35
Škoda Octavia
Dacia Duster
Dacia Duster
Opel Astra
Renault Megane
Suzuki Vitara
Volkswagen Touran
Nissan Qashqai
Škoda Fabia
Nissan Qashqai
 

AAA Síť autocenter ojetých vozů AAA AUTO působí na trhu již 26 let. Zahrnuje více než 40 poboček v České republice, na Slovensku, v Polsku a v Maďarsku. Je součástí skupiny AURES Holdings, kterou majoritně vlastní britsko-polský investiční fond Abris Capital Partners. Za dobu své existence společnost obsloužila již přes 2 miliony zákazníků. V roce 2017 prodala 75 400 vozů a je tak z hlediska počtu zobchodovaných automobilů jedním z největších prodejců ojetých aut ve střední a východní Evropě. Nabízí také zánovní vozy pod obnovenou značkou Mototechna. Společnost se pravidelně umisťuje v žebříčcích CZECH TOP 100 a Českých 100 nejlepších. Pro rok 2017 a 2018 se stala i držitelem prestižního ocenění Superbrands a umístila se na 2. místě v celoevropské soutěži European Business Awards 2016/2017. Značky AAA AUTO a Mototechna jsou oficiálním partnerem české nejvyšší fotbalové soutěže – HET ligy.


 
800 110 800 Volejte denně 8:00 - 21:00

Tým AAA AUTO Tým AAA AUTO

Dobrý den , potřebujete poradit s výběrem auta? Nechte nám na sebe kontakt a my vám zavoláme zpět.

nebo volejte rovnou 800 110 800