Jak se správně připravit na pohovor

Gratulujeme! Dostali jste pozvánku na pracovní pohovor. Teď máte šance zapůsobit na personalistu a tím získat pracovní místo. Jak se tedy máte připravit, abyste byli přesně tím správným kandidátem, kterého hledáme?

 • Připravte se

  Doporučujeme před pohovorem zjistit něco o naší společnosti, např. počet poboček, projít profil firmy a oživit si informace o pozici, na kterou se hlásíte. Není nic horšího, než když si nemůžete vzpomenout na jakou pozici se hlásíte.

 • Přijďte včas

  Zkontrolujte, zda znáte adresu konání schůzky a najděte si, jak se k nám jednoduše dopravit. Důležité je si cestu naplánovat a na setkání přijít včas. Ideálně 5-10 minut před začátkem samotné schůzky.

 • Vypněte si mobilní telefon

  Pokud zapomenete a telefon Vám zazvoní, omluvte se a telefon vypněte. Rozhodně telefonát nepřijímejte a nevyřizujte si své záležitosti v průběhu setkání.

 • Zvolte správné oblečení

  Na první schůzku doporučujeme přijít v obleku, pro dámy formální oblečení. Samotná prezentace při první schůzce neznamená, že se takto uchazeč bude oblékat každý den, ale slušným, formálním oblečením již od prvního okamžiku dáváte najevo zájem a přípravu, kterou jste učinili.

 • Komunikujte na úrovni

  Nesnažte se vést diskuzi a držte své odpovědi v profesní rovině. Poslouchejte bez přerušování, nepoužívejte žargon či nespisovné výrazy, na otázky odpovídejte věcně a výstižně, nepomlouvejte svého předcházejícího či současného zaměstnavatele. Jakmile budete vyzván, ptejte se na oblasti, které Vás zajímají - vždy ale mějte připravené i zdůvodnění, proč Vás tato otázka zajímá. Nebuďte první, kdo se ptá na plat, personalista se na to určitě zeptá.

 • Nezapomeňte

  Na konci setkání je vhodné poděkovat za čas, který Vám byl věnován a zeptat se na další postup v souvislosti s výběrovým řízením.

Případným neúspěchem se nenechte odradit. Neúspěšný pohovor berte jako přípravu na ten následující a snažte se poučit z předchozích chyb.
Hodně štěstí!!!Vyhrajte tablet
800 110 800 Volejte denně 8:00 - 21:00
Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Více informací